Pilt on illustreeriv.

Foto: Teet Malsroos
Delfi, Toimetas Keit Paju 11. september 2021 11:32

Pärnumaal asuv Audru kool teatab kodulehel, et nad jäävad järgmisel nädalal distanstõppele, sest enamus õpetajatest on haiged ning pooled õpilastest lähikontaktsed.

„Audru Koolis jäävad kõik klassid alates 13.septembrist kuni 17.septembrini distantsõppele. Otsus on tehtud koostöös terviseameti ja kohaliku omavalitsusega. Otsusest on teavitatud haridus- ja teadusministeeriumit,“ seisab kooli kodulehel.

„50% õpilastest on lähikontaktsed,“ kirjeldas kooli direktor Peep Eenraid Delfile. „Meil pole anda õpetajaid klassi ette, sest ka nemad on haiged ja isolatsioonis.“

„Füüsiliselt pole võimalik tunde teha, sest haigestunuid on palju,“ jätkas Eenraid. „Mõned õpetajad on täiesti rivist väljas, neile on leitud [distantsõppeks - toim] asendajad või on asendatud tunnid iseseisvate töödega.“

Eenraid kinnitas, et selline otsus ei tulnud kergelt ning kõik on asjakohaste ametitega kooskõlastatud. Direktor lisas, et lapsevanemad leiavad tekkinud küsimustele vastused e-koolist.

Refereeritud Delfi artikkel.

Suvel lubas haridus- ja teadusminister Liina Kersna, et distantsõpet sel sügisel enam ei tule. 1. septembrist hakkas kehtima lihtsustatud karantiinikord, mis tähendab seda, et mittevaktsineeritud õpilasi testitakse ja kodusele režiimile saadetakse vaid need, kelle testitulemus positiivne.

Õhtuleht pöördus kommentaari saamiseks ka terviseameti poole. Terviseameti pressiesindaja Imre Kaasi sõnul teeb distantsõppele jäämise otsuse haridusasutus iseseisvalt. Terviseamet saab Kaasi sõnul koolidele anda üksnes juhiseid ja soovitusi.

Kommentaarid  (92)

Heli 12. september 2021 20:28
Ja väidetavalt on selles koolis vähemalt 80% pedagooge ära sutsatud. Peaks ju nii väga turvaline olemas, aga näe - hoopis on asi hullem, millest lähtub, et vaximisest pole mingit tolku, kuigi see oli ju juba ammu teada.
Roy 13. september 2021 08:16
Parandame Heli mõtlemisvea. Korrektne oleks järeldada, et ilma vaktsineerimiseta oleks olukord Audrus ja ümbruskonnas neli-viis korda hullem. Seda kinnitab lihtne fakt, et haiglas hingeldab covidiga 4-5 korda enam mittevaktsineeritud inimesi. Lihtne. Süstimine on hoopis aidanaud vältida väga oluliselt hullemat olukorda.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS