Poliitika

Edgar Savisaar kandideerib vaktsiiniskeptilise Vaba Eesti valimisliidu nimekirjas (56)

Ohtuleht.ee, 10. september 2021 14:24

Edgar Savisaar taasiseseisvumispäeva vastuvõtul Kadrioru roosiaias.

Foto: Erlend Štaub

Endine Tallinna linnapea ja Keskerakonna juhtfiguur Edgar Savisaar naaseb poliitikasse ning kandideerib kohalikel valimistel koroonaskeptikute Vaba Eesti valimisliidus.

Tallinna valimiskomisjoni avaldatud Tallinna ringkondade nimekirjast leiab ka Savisaare Vaba Eesti valimisliidu nimekirjast.

Vaba Eesti ühendus on varasemalt avalikkuses ja meedias silma paistnud koroonaskeptiliste ja vaktsiinivastaste sõnavõttudega.

Vaba Eesti eesmärk on teha „uus ühiskond“, kus ei eksisteeri riiki. „Läbi aegade on loodud nn riiklikke institutsioone, mida on positsioneeritud vaba inimese (vaba looja) ning Algallika vahele ning mis on allutanud vabad inimesed kunstlikele reeglitele, mille tulemusel on inimesed eemaldunud harmoonilisest kooskõlast looduse, teiste inimeste ja iseenda jumaliku olemusega,“ seisab erakonna programmis, mis olemuselt enim kommunismi meenutab.

Vaba Eesti liikumise juht on koroonapiirangute vastaste liikumist juhtinud Veiko Huuse, kes on öelnud, et tahab ühenduse ka erakonnana registreerida. Valimisliidus kandideerib ka kevadel koroonaproteste juhtinud Daniel Rüütmann.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee