Krimi

Kahe noore hukkunuga Roiu tee avarii põhjustajale esitati kahtlustus (56)

Delfi, toimetas Elis Kusma, 10. september 2021 11:48
Foto: Kollaaž ( 3 x Maria Kilk)

Politsei esitas 21aastasele naisele kahtlustuse ettevaatamatusest liiklusnõuete rikkumises, millega ta põhjustas kahe inimese surma, edastab Delfi.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Kretel Tamme sõnul rikkus autojuht kahtlustuse kohaselt mitut liiklusseaduse nõuet. „Praeguseks on liiklusõnnetuse esmased asjaolud välja selgitatud ning seetõttu kuulas politsei autojuhi kuriteos kahtlustatavana üle. Liiklusseaduse järgi peab juht enne möödasõidu alustamist veenduma, et see ei ohusta teisi liiklejaid ja vastassuunavöönd on möödasõiduks piisavas ulatuses vaba. Praeguste tõendite põhjal ei olnud autojuht liikluses piisavalt ettevaatlik ning tema rikkumise tagajärjel toimus liiklusõnnetus, milles kahjuks kaks inimest surma said,“ ütles Tamm.

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

30. augusti õhtul kell 21.15 juhtus Tartu lähedal Kambja vallas traagiline liiklusõnnetus, mille tagajärjel katkes mootorrattaga sõitnud 15aastase tüdruku ja 17aastase noormehe elutee. BMWd juhtinud 21aastane naine asus ees sõitvast autost sooritama möödasõitu, kui põrkas vastassuunavööndis kokku mootorrattaga.

BMWd juhtinud naine oli kaine ning tal olid autojuhiload. Mootorratturitel olid kiivrid peas. Õnnetus juhtus teelõigul, kus maksimaalne lubatud suurim sõidukiirus on 90 km/h.

Hukkunute sõbrad rääkisid möödunud nädalal Õhtulehele, et tegu oli noorte armunutega. Jane-Ly pidi 1. septembril minema üheksandasse klassi, Patrick oli jõudnud gümnaasiumi.

Samal teemal

03.09.2021
Kahe noore elu nõudnud avarii põhjuseks oli möödasõit
31.08.2021
Traagilises liiklusõnnetuses hukkus kaks kooliõpilasest armunut. Endine klassijuhataja: „Ta oli mulle nagu pojakene...“
30.08.2021
Tartumaal hukkus mootorratta ja sõiduauto kokkupõrkes kaks teismelist