Foto: Teet Malsroos
Toimetas Elis Kusma 10. september 2021 09:43

16 aastat justiitsministeeriumi vanglate valdkonna asekantslerina töötanud Priit Kama lahkub aasta lõpus ametist, kirjutab Postimees.

2019. aastal kirjutas Õhtuleht, kuidas Kama haldusalas valitseb kaos, kuna vanglasüsteemis oli täitmata üle 200 ametikoha. Vanglaametnikud kurtsid toona Kama autoritaarse juhtimisstiili ja ideoloogia üle.

Vanglas töötanud inimese sõnul käitus Kama alluvatega üleolevalt ja lugupidamatult ega vaevunud oma otsuseid põhjendama: „Ma tulin sealt ära just sellepärast, et ei saanud paljude asjade puhul aru, miks ma pidin neid tegema. See hakkas juba kõrgemalt poolt pihta, et anti küll korraldusi, aga kas neil ka mingit mõtet oli? Seda kunagi ei seletatud.“

„Inimesed, kes on sunnitud halva töö või seaduserikkumise tõttu lahkuma, ei mäleta tavaliselt oma töökohta hästi ja see võib olla ka Tartu vangla kohta esitatud süüdistuse põhjuseks,“ ütles Kama vastuseks kriitikale.

Loe varem ilmunud lugu SIIT.

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

ReinUVader 15. september 2021 00:38
Lõpuks jõudis kätte päev kui enam polnud võimalik sellel kohal seaduslikult istuda. Seadus lubab asekantslerile kaks ametiaega. Lootma peab, et uus asekantsler lähtub euroopalikest väärtustest, mitte vene/usa karistuspoliitikast mis on suunatud retsidiivsuse kasvule. Muidugi on kuulda sahinaid, et kuna Tartu vanglal pole direktorit saab Kama sinna maanduda. Eesmärk oleks kõigile kolmele vanglale tekitada üks direktor ning Kama oleks jälle sisuliselt asekantsler. Elame -näeme.
xmx 11. september 2021 21:18
arvan,et Kamal on kama2.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS