Seisukoht

Seisukoht | Vaktsiinilõhe polariseerib Eestit (1)

Kristjan Roos, Linnaleht, 9. september 2021 17:45
Foto: Andres Varustin

Hiljutiste presidendivalimiste kontekstis kõlas meedias sageli sõnapaar „ühiskondlik lõhe“ ja nagu mõned poliitikud armastavad teemat laiendades rääkida, oleks selle vähendamiseks vaja kedagi, kes ehitaks eri poolte vahel silda.

Praegu võib tunnetada, et rohkem kui veel hiljuti jõudsalt teemaks olnud liberaalide vs. konservatiivide viimsepäeva vaidlused on nüüd ühiskond polariseerunud vaktsineerimise teemadel. Ühest küljest tahame ju kõik rohkem vabadusi ning seda, et see koroonajama koos maskide ja kõigi muude piirangutega võimalikult ruttu lõppeks. Teisalt on meie hulgas üsna palju neid, kelle mõttemaailm liigub umbes sellist rada pidi: vaid lollike laseb end vaktsineerida ja koroonapass on saatanast. Oleks aga ka pisut keeruline nüüd loota, et dotseerivad või hullemal juhul isegi patroneerivad näpuviibutused vaktsiinivastaseid meelt muutma paneks…

See uus lõhe käib peresid ja sõpru mööda, seda lõhet kasutab ära ka mõni populistlik poliitik. Paljud on leppimatult tülli läinud, palju on halbu sõnu öeldud. Ja praegu näib, et nagu koroona endaga peab nüüd õppima elama ka vaktsiinilõhega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee