Maailm

Põhja-Makedoonias suri haiglapõlengus vähemalt kümme Covid-19 patsienti 

Toimetas Aare Kartau, 9. september 2021 09:09

Põlengut tõttasid kustutama nii tuletõrjujad kui ka linnaelanikud.

Foto: EPA/Scanpix

Põhja-Makedoonia loodeosas asuvas Tetovo linnas puhkes kolmapäeval leekidesse koroonapatsientide ravimiseks mõeldud haigla. Põhimaantee ääres asuv hoone oli leekides ja sealt kerkis taevasse must suitsupilv, teatab BBC. Teadaolevalt nõudis õnnetus vähemalt kümme inimelu.

Tuletõrjujatel õnnestus põleng kustutada õhtul kella üheksa paiku – umbes tund pärast selle puhkemist. Ehkki praegu on teatatud kümnest hukkunust, hoiatas Põhja-Makedoonia tervishoiuminister Venko Filipce, et ohvrite arv võib kasvada. Vigastatud toimetati kiirelt riigi pealinna Skopje haiglasse.

„See on väga kurb päev,“ mainis ta sotsiaalmeedias. Minister kirjeldas juhtunut kui „kohutavat õnnetust“, jagamata muid üksikasju. Peaminister Zoran Zaev sõnas seevastu, et tulekahju põhjustas plahvatus, ent õnnetuse uurimine veel käib. Siiski levivad spekulatsioonid, et plahvatusega võisid olla seotud hapnikuballoonid.

Samuti pole ka täpselt teada, kui palju patsiente Tetovo keskuses raviti. Ajutine rajatis püstitati teadete kohaselt alles eelmisel aastal raskelt haigestunud koroonapatsientide ravimiseks. Umbes kahe miljoni elanikuga riik on pärast pandeemia algust teatanud enam kui 180 000 haigusjuhtumist ja 6153 koroonasurmast.

Samal teemal

15.10.2020
FOTOD | Rumeenia haiglas hukkus tulekahjus 10 koroonapatsienti
10.05.2020
Süttivaid hingamisaparaate valmistanud Vene ettevõte kutsus tooted tagasi