Foto: Robin Roots
Kristjan Väli 8. september 2021 10:51

Tallinna abilinnapea Eha Võrk ütles, et talle esitati möödunud nädalal kahtlustus teadlikult valeütluste andmises Keskerakonnale tehtud annetuse uurimises, kuid tema ei ole enda meelest midagi kuritegelikku teinud.

Eha Võrk ütles, et talle esitatud kahtlustus ei ole mitte kuidagi seotud tema tööga Tallinna linnavalitsuses. „Veebruaris kutsuti mind andma tunnistusi ja küsiti ühe kõne kohta. Kõne oli tehtud Keskerakonna naiskogu liikmega. Kahtlustuse kohaselt oli tegemist Jana-Helen Juhastega. Kuna kõnest oli kaheksa kuud möödunud, siis ma ei mäletanud enam seda. Kuid ma ei kasutanud sõnu „ei mäleta“, vaid ütlesin kindlalt, et mina ei ole selle sisuga kõnet teinud.“ lausus Võrk. Ta ei soovi täpsustada, kes oli see keskerakondlane, kellega ta telefonis vestles.

„Mina ei ole valetanud,“ kinnitas abilinnapea ajakirjanikele. Võrk ütleb, et kui politsei talle järele tuli, siis ta arvas, et midagi on juhtunud. Ta ei osanud arvata, millega seoses politsei temaga rääkida soovis.

Võrk selgitas, et kuna ajakirjanduses ilmus toona Juhaste ja annetuse teemal mitmeid artikleid, siis arvas ta ekslikult, et kogu talle teada olev informatsioon selle juhtumi kohta pärines ajakirjandusest.

LUGEGE ISE! Pressikonverentsil ulatati ajakirjanikele paberid süüdistuse sisuga ja Võrgu poolt varem valmis kirjutatud kommentaariga.

Foto: Robin Roots

Võrk lubas uurimisorganitega ka edaspidi koostööd teha.

Võrk ütles, et tema ei astu abilinnapea ametikohalt tagasi. Seda ei nõua temalt ka linnapea Mihhail Kõlvart. Lisaks ei loobu Võrk kandideerimisest kohalikel valimistel. Võrk palus pisarsilmi, et talle andestataks see piinlik eksitus.