Maailm

Rootsi kaotab septembri lõpus suurema osa koroonapiirangutest (21)

Toimetas Aare Kartau, 8. september 2021 09:11

Rootslased saavad peagi suuremaid vabadusi nautida.

Foto: SIPA/Scanpix

Rootsi valitsus teatas teisipäevasel pressikonverentsil, et septembri lõpus astutakse järgmine samm koroonapiirangute vähendamiseks. See on neljas etapp valitsuse viieastmelisest pandeemiapiirangute tühistamise plaanist, kirjutab The Local.

Tervishoiuminister Lena Hallengren märkis, et käigu taga seisab asjaolu, et rootslased on end aktiivselt vaktsineerinud ja koroonapatsientide haiglaravi osakaal on madal. „Me astume sammu normaalse igapäevaelu, piirangutest vaba ühiskonna poole,“ teatas Hallengren. Seega kaovad septembri lõpus üritustega seotud piirangud ja näiteks veel söögikohtadega seotud erireeglid. Samuti eemaldatakse riiklik soovitus võimaluse korral kodus töötada.

Samal teemal

Rootsi terviseameti peadirektori Johan Carlsoni sõnul tähendab teade piirangute vähendamisest seda, et vaktsineeritud inimesed saavad septembri lõpust alates elada põhimõtteliselt normaalset elu. „Vaktsineerimata isikute puhul on jätkuvalt oht tõsiste haiguste tekkeks ja see on normaalse igapäevaelu taastudes murekohaks,“ märkis Carlson murelikult.

Tasub ka märkida, et erinevalt paljudest teistest Euroopa Liidu riikidest pole Rootsil vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimeste jaoks eraldi siseriiklikke eeskirju. ELi vaktsineerimispassi kasutatakse vaid reisimise eesmärgil.

Muudatused jõustuvad 29. septembrist. Need on kooskõlas valitsuse viieastmelise pandeemiapiirangute plaani neljanda etapiga. Rootsi valitsus hoiatas varem, et piirangute tühistamine sõltub eelkõige pandeemilisest olukorrast, sealhulgas vaktsineerimismäärast ja tervishoiusektori koormusest. Augusti lõpus ei nähtud nakatumiste arvu kasvu tõttu selleks võimalust. Valitsuse pandeemiapiirangute plaani viies samm hõlmab endas pea kõigi Covid-19 seotud piirangute ja soovituste tühistamist – alles jääks vaid soovitus jääda haigussümptomite tekkides koju, mis kaotataks samuti esimesel võimalusel.

Samal teemal

28.06.2021
Rootsi koroonapetturist arst läheb aastaks trellide taha
25.00.2021
UUS ELU: Rootsi koroonareeglid muutsid Norra suusakoondise tegevuskava