Seisukoht

Seisukoht | Poolik II sammas (10)

Mariliis Pinn, arvamustoimetaja, 7. september 2021 17:44
Pension võetakse väljaFoto: Loreen Pulk

Aastal 2003 olin sunnitud liituma II sambaga, sest sünniaasta järgi oli see toona kohustuslik. Nüüd 18 aastat Harju keskmise palgaga tööd teinuna on kogunenud rohkem kui keskmisel kogujal. Tulevikus annab see ilmselt mõnusa lisa.

Esiteks alustasin kohe kõige agressiivsema fondiga K3 ja alati, kui kuskil on paremaid tingimusi pakutud, olen oma raha sinna kasvama viinud. Praegu kosub sammas Tulevas, mille kolme aasta netotootluseks on märgitud 12,18%. Pole paha.

Lüües tänased andmed kokku, pakub pensionikeskuse kalkulaator, et aastal 2051, kui saabub minu ametlik pensioniiga, peaks esimesest sambast mu kontole laekuma 1400 eurot ja teisest sambast 2600 juurde, kokku 4000. Pole paha! Võttes täna pensionisamba välja, pakub kalkulaator pensioni suuruseks 1300 eurot. Natuke nutune või mis?

2051. aastaks olen ma kogunud 48 aastat. Pensioni kogumine ongi äärmiselt pikk ja igav, nagu vaataks, kuidas värv kuivab. Samas, see praegu umbes 30 eurot kuus, mis palgast pensionikontole tiksub, mu elujärge märgatavalt ei paranda. 2600 kuus, kui ma ise enam tippvormis pole, võib aga tummine lisa olla. 

Jah, pensionisambal on puudusi ja tegelikult pole veel keegi nii kaua koguda jõudnud, et asjal jumet oleks. Hiljem liitumisel ongi kogumisaeg väiksem, mis kahjuks tähendab ka väiksemat teenistust. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee