Foto: Liis Vaksmann
Krimi
8. september 2021 07:46

Kohus arutab vaktsineerimata Tallinna kiirabi töötajate kaebust (99)

Harju maakohtus ootab menetlusse võtmist Tallinna kiirabi töötajate ühishagi, kus 14 töötaja töölepingud on mittevaktsineerimise tõttu üles öeldud: töötajad nõuavad töölepingu ülesütlemise tühisuse tuvastamist.

Enamik töötajaid soovib tööle ennistamist või kui Tallinna kiirabi sellega ei nõustu, siis töölepingu ülesütlemise tühisusest tulenevat ülesütlemise hüvitist, mis peaks olema tavapärasest kõrgem, arvestades töötajate ebavõrdset kohtlemist ja diskrimineerimist ning mõnel juhul ka väga pikka tööstaaži, selgitas advokaadibüroo Pallo & Partnerid advokaat Jaanika Reilik-Bakhoff.

Mitmed töötajad on haiguse läbi põdenud ja neil on endiselt kõrge antikehade tase; mõned töötajad lasid end enne töösuhte lõppu ka vaktsineerida, kartes elatist kaotada, kuid töösuhe lõpetati sellele vaatamata, lisas ta. Üks töötaja, kelle lepingut ei ole üles öeldud, kuid kes on töölt osaliselt kõrvaldatud, soovib, et tal oleks võimalik tööd edasi teha ning et Tallinna kiirabi lõpetaks tema ebavõrdse kohtlemise ja hüvitaks talle mittevaralise kahju, selgitas Reilik-Bakhoff. Mõned kohtusse pöördunud on töötanud Tallinna kiirabis 29 ja 39 aastat. Advokaat loodab, et teised asutused, sh teistes valdkondades, ei lähe sellist radikaalset teed ning leiavad vallandamisele alternatiive.

Pärnu maakohus arutab aga Pärnu haigla endise psühholoogi juhtumit, kelle tööleping öeldi erakorraliselt üles seetõttu, et ta polnud vaktsineeritud. Jaanika Reilik-Bakhoff esitas juunis Pärnu haigla vastu hagi töölepingu erakorralise ülesütlemise tühisuse tuvastamiseks. Pärnu maakohus on selle menetlusse võtnud.