Foto: Liis Vaksmann
Siim Randla 8. september 2021 07:46

Harju maakohtus ootab menetlusse võtmist Tallinna kiirabi töötajate ühishagi, kus 14 töötaja töölepingud on mittevaktsineerimise tõttu üles öeldud: töötajad nõuavad töölepingu ülesütlemise tühisuse tuvastamist.

Enamik töötajaid soovib tööle ennistamist või kui Tallinna kiirabi sellega ei nõustu, siis töölepingu ülesütlemise tühisusest tulenevat ülesütlemise hüvitist, mis peaks olema tavapärasest kõrgem, arvestades töötajate ebavõrdset kohtlemist ja diskrimineerimist ning mõnel juhul ka väga pikka tööstaaži, selgitas advokaadibüroo Pallo & Partnerid advokaat Jaanika Reilik-Bakhoff.

Mitmed töötajad on haiguse läbi põdenud ja neil on endiselt kõrge antikehade tase; mõned töötajad lasid end enne töösuhte lõppu ka vaktsineerida, kartes elatist kaotada, kuid töösuhe lõpetati sellele vaatamata, lisas ta. Üks töötaja, kelle lepingut ei ole üles öeldud, kuid kes on töölt osaliselt kõrvaldatud, soovib, et tal oleks võimalik tööd edasi teha ning et Tallinna kiirabi lõpetaks tema ebavõrdse kohtlemise ja hüvitaks talle mittevaralise kahju, selgitas Reilik-Bakhoff. Mõned kohtusse pöördunud on töötanud Tallinna kiirabis 29 ja 39 aastat. Advokaat loodab, et teised asutused, sh teistes valdkondades, ei lähe sellist radikaalset teed ning leiavad vallandamisele alternatiive.

Pärnu maakohus arutab aga Pärnu haigla endise psühholoogi juhtumit, kelle tööleping öeldi erakorraliselt üles seetõttu, et ta polnud vaktsineeritud. Jaanika Reilik-Bakhoff esitas juunis Pärnu haigla vastu hagi töölepingu erakorralise ülesütlemise tühisuse tuvastamiseks. Pärnu maakohus on selle menetlusse võtnud.

Samal teemal

Kommentaarid  (99)

Metjen 10. september 2021 21:10
Mina küll ei soovi seda, et kiirabi arst tuleb mulle koju ja ta võib mind juhuslikult covidiga nakatada.
Merle 11. september 2021 11:06
Kui vaadata arvutusi positiivsete osas vaktsineeritute seas ja mitte vaktsineeritute seas, siis positiivsed testi tulemused on täpselt sama % siis mis vahet on, kas isik kes sind nakatab on süsti saanud või ei ole? Haigusega tuleb osata toime tulla ja nõuda, et med süsteemis võetakse kasutusele tõhusad ravimid, mis etadustööde alusel on pea 100% tõhususega ja mida keeldutakse kasutusse lubamast kuigi nende ohutus profiil on hea ja pikaajalised ohud teada.
Unn 10. september 2021 07:32
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS