Maailm

Hullunud endine merejalaväelane tappis jõhkralt neli inimest (11)

Tõnis Erilaid, 6. september 2021 20:22

MÕRVAPAIK: Politsei uuris veel eilsel päeval ümbruskonda.

Foto: AP/Scanpix

Ühendriikide endine merejalaväe täpsuskütt pani sõduri täisvarustuse selga ja tappis pühapäeva hommikul Florida osariigis Lakelandis neli inimest – ka ema süles olnud kolmekuuse beebi. 11aastane tüdruk sai raskelt haavata. Pärast mõrtsukatööd andis endine merejalaväelane end politsei kätte, kuid püüdis veel haiglaski politseiniku relva enda kätte krabada.

„Ta on nagu marutõbine elajas,“ iseloomustas maakonnašerif CNNile mõrtsukat, 33aastast Brian Rileyd. Too elab tapmiskohast umbes 30 kilomeetri kaugusel ja šerif ei osanud tuua vähimatki põhjust, miks ta just selle konkreetse pere ja just selles kohas tappis. „Me teame ainult seda, et tegu on rohkesti relvi omava hulluga, kes tuli ja tappis süütuid inimesi.“

Samal teemal

40aastane mees, 33aastane naine ja tema kolmekuune beebi mõrvati nende kodus. Samal kinnistul, aga teises majas leiti tapetult pere 62aastane vanaema. Riley tulistas mitu korda ka 11aastast tüdrukut, kes viidi kopteriga Tampa haiglasse. Mõrvar ei andnud armu ka pere koerale.

Laupäeva õhtul oli politseile teatatud kahtlasest autost ühe teise maja ees. Juht astunud välja ning teatanud majaperenaisele: „Jumal saatis mind siia teie tütrega kõnelema!“ Kui politsei kuue minutiga kohale jõudis, olid nii mees kui ka auto kadunud. Üheksa tundi hiljem, poole viie ajal pühapäeva hommikul, teatati politseile kahest automaadivalangust ja järgnenud tulevahetusest mõni kilomeeter eemal. Sündmuskohalt leiti põlev auto ja nähti kuulivestis meest majja jooksmas. Kuuldi uusi laske, naise karjeid ja lapse nuttu. Maja uks oli barrikadeeritud. Maja taha jooksnud politseinik nägi läbi akna nüüd juba sõjalises täisvarustuses meest. Puhkes tulevahetus, mis lõppes, kui haavatud mõrtsukas alla andis ja käed üleval majast välja tuli.

Riley teenis merejalaväes neli aastat, ta saadeti sealt kiitusega minema ja ta oli veel kolm aastat reservis, teatas CNN. Riley käis täpsuskütina Iraagis ja kahel korral Afganistanis missioonil ning tegutses viimati erafirmas ihukaitsja ning turvamehena. Šerifi sõnul polnud Rileyl varasemaid kokkupuuteid politseiga ning tal oli ametlik relvaluba.

Riley kallim rääkis ülekuulamisel, et mees oli hakanud kummaliselt käituma nädalapäevad tagasi. „Ta turvas jumalateenistust Orlandos. Tuli koju ja ütles mulle: kas tead, et ma suhtlen nüüd otse Jumalaga. Tema vestleb minuga, kui vaid vähegi soovin,“ meenutas kallim.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee