Eesti uudised

Miks ei alustanud prokuratuur kriminaaluurimist?

Peaprokurör külmladude skandaalist: suu vajub lahti, et Eestis on selline saamatus võimalik! (45)

Helen Mihelson, 6. september 2021 20:00

EI MINGIT KURITEGU! Peaprokurör Andres Parmase sõnul ei oleks prokuratuur mitte mingi valemiga saanud kriminaalmenetlust alustada. Toimunu oli küll suur rumalus, aga mitte kuritegelik rumalus.

Foto: Hannes Dreimanis

Riigi peaprokuröri Andres Parmast panevad imestama hinnangud, justkui oleks prokuratuur ise paraja käki kokku keeranud, kui otsustas terviseameti külmladude niinimetatud kobarkäkki mitte uurida. Prokuratuur lähtub kriminaalmenetluse alustamise otsustamisel seadusega seatud piiridest ja neist üleastumine ei ole mõeldav, rõhutab ta. Isegi siis, kui avalikkus „peade veeremist“ ootab. „On täiesti loomulik, et inimesed on rahulolematud. Mastaapsete möödalaskmistega on tekitatud suur kahju,“ lausub Parmas. „Aga meie ei saa tegutseda emotsioonide põhjal. Me peame lähtuma seadustest ja meile esitatud faktidest.“

Klaarime alustuseks ära peamise. Miks ikkagi ei alustanud prokuratuur terviseameti külmladude niinimetatud kobarkäki asjus kriminaalmenetlust?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.09.2021
VIDEO | KÜLMLAO KOBARKÄKK: riigieelarve komisjon arutas vaktsiinide riknemist
06.09.2021
VIDEO | Ametist lahkuv Üllar Lanno: mul ei õnnestunud terviseameti masinavärki õigesti tööle panna
04.09.2021
KÜLMLAO KOBARKÄKK | Terviseameti endine peadirektor Tiiu Aro: valitsusele oleks pidanud vist ütlema, et meil ei ole uut maja vaja
24.08.2021
TAASISESEISVUMISAJA SUURIM FOPAA! Võtmeküsimus: kas Tanel Kiigel õnnestub seegi kord ühiskonda uinutada ja ministritoolile püsima jääda?