Juhtkiri

Juhtkiri | Lanno lahkumine avab uued võimalused (10)

Ohtuleht.ee, 6. september 2021 19:53

Üllar Lanno tagasiastumine terviseameti juhi kohalt selle asutuse probleeme hoobilt mõistagi ei lahenda, kuid avab sootuks uued võimalused, nagu ka Marika Priske, Maris Jesse ja Marek Seeri lahkumised. Lannolt oodati vastutuse võtmist küll kohe terviseameti lao kobarkäki järel, kuid parem hilja, kui mitte kunagi. Nüüd on ametist lahkunud ametnikud, kelle juhtimisel Eesti on ELis langenud juhtivate vaktsineerijate seast täisvaktsineeritute osas 21-le kohale 57 protsendiga, sellal kui Euroopa keskmine on 69 protsenti.

Sestap on loogiline, et kui läinud on nii usaldus kui ka statistika näitab, et töö pole enam tulemuslik, siis tuleb hakata otsima mitte ainult uusi juhte, vaid selliseid juhte, kes suudavad stambivabalt ja nö kastist väljapoole mõelda. Ametist lahkunud juhtide poolt tehtut ja oma teeneid on esile tõstnud vaid äraminejad ise – ilmselge viide, et praegusel ajal olid nende tööle hoopis teistsugused ootused, kuid tulemusi nappis.

Samal teemal

Ametnike suhtumise näitamiseks piisab, kui mõelda, milline on pandeemia ajal ja vaktsineerimise korraldamisel olnud väljastpoolt riiklikku süsteemi tulnud ettepanekute saatus. Tippjuht Paavo Nõgene pakutud lahendused vaktsineerimise edendamiseks on põrkunud ametnike kurtidele kõrvadele, apteekide ja teiste abipakkumisi mitte ei lükatud viisakalt tagasi rakendamise asemel, vaid pigem naeruvääristati avalikult.

Kui nüüd juhtide kobarvahetusega muutuvad asjad paremaks, siis on see õppetunniks edaspidiseks, et valusate otsuste vastuvõtmisega ei tasu viivitada. Kui on üha selgem, et meeskond ei tööta, on kasulikum reageerida nagu börsil – kahju minimeerimiseks tuleb reageerida kiirelt ja kahjulikust portfellist vabaneda, enne kui kaos üle pea kasvab. Tanel Kiik sotsiaalministrina pole seni kiirelt tegutsenud, samuti pole näiteks kantslerivahetuse initsiatiiv tulnud temalt, vaid peaministrilt, kuid plats on vanadest olijatest nüüd puhas ja lootus kastist väljas mõtlevale ametkonnale sellega nüüd loodud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee