Eesti uudised

Pangaanalüütikud: teise pensionisamba raha põhjustab tarbimisbuumi

Toimetas Elis Kusma, 5. september 2021 10:23

23 KOMMENTAARI

J
" Eriliselt targad" intervjueerijad! / 5. september 2021 13:17
Ja siis on hiljem jälle kuulda--lugeda, et see j a teine langes petiste ohvriks!!! Aga ise ei mõista, et nende lõpmatute pikkade küsitlusega ja heietamistega antakse just nipid ja info, kust saaks kohe ja varsti kelleltki suurt raha välja pumbata!!!! Kuidas need kommenteerijad ja intervjueerijad nii rumalad on!???? Teles, raadios, igasugu saadetes!!!! Anna mõistust!!!!
p
Pikad juhtmed🥴/ 5. september 2021 13:09
Selle lõpmatu soigumisega 2.samba rahaga antakse ainult petistele palju vihjeid, kust oleks jälle võimalust endale raha nihverdada, vanainimestel nahk üle kõrvade tõmmata! !! Aga ega need ajakirjanikud ise seda ilmselt ei mõika!!! Juhtmed liiga pikad ja keegi vist seisab peal ka!!
m
Muslim Magumajev/ 5. september 2021 13:00
Mis asi on buum......? Totaalne vaesus Eestis on buum. Presidendid ja ministrid põgenevad siit esimesel võimalusel Brüsselisse.
7
75 aastane penskar./ 5. september 2021 12:25
Selle pensioniga on pidevalt jama. Nüüd on raha, kuid mida sellega teha? Mina läksin pensionile sel ajal, kui miinimumpalga rügasid 3 aastat, et üks pensioniaasta saada. Saime kõvasti pügada.
n
No ja mis muutunud on?/ 5. september 2021 12:28
Hetkel samuti rügavad miinimumpalga saajad ligi 3 aastat, et 1 aasta saada. Nestori "teene"
b
Buumiohver./ 5. september 2021 12:08
Mina ostsin kohe kaks korda rohkem kohvi. Ennem ei joonud üldse, nüüd juba tervelt ühe tassi päevas.
p
Pole tetvislik😊/ 5. september 2021 12:57
See po'e tervislik, v8{ib tekitada südameprobleeme!!! Ole ettevaatlik!!! Eriti õhtul juues! Pigem joo piparmünditeed meega, rahustab ka.
e
et siis nii/ 5. september 2021 12:01
Jätkusuutlik rikas on see, kellel on palju raha, aga elab nagu vaene.
i
Investori--nahaalid/ 5. september 2021 13:03
Vaesel võib ja palju raha olla, aga kasutab seda mõistuse piires ja hoiab tagavarazks. Paljugi, mis elu tuua võib!! Aeg--ajalt sponsoreerida lapselastesse. 🤗EI pea kõike ära kulutama! Investorid loomulikult tahavad suuri summasid, et neid hiljem fina'ntsmaailmas ära kasutada!
t
to et siis nii/ 5. september 2021 19:40
Kusjuures, täiesti tõsi! Tunnen tööalaselt ühte miljonäriperet, kellel on Tallinna kesklinnas 4-5 korterit (väljaüürimiseks), maja Viimsis, suvila Kakumäel, maakodu mõisahoones jms kinnisvara, kuid sõiduautodeks on peres üsna odavad, päevinäinud ja laialt levinud rahvaautod (umbes 5000 eurot tükk). Ja nad ise on äärmiselt toredad ja sõbralikud inimesed! Raha pole neid lihtsalt uhkeks ega edevaks teinud. Vaene saab korraks suurema summa raha, ostab kohe omale suure luksusauto.
h
Hinnamull/ 5. september 2021 11:43
Ehitusmaterjalide hinnad on samuti kerkinud kõrgustesse, kusjuures suures osas ilmselt lihtsalt täiesti põhjuseta. Ostin eile männipuidust voodrilauda, vaatan, et mida pekki, pakitäis laudu, mis maksis eelmisel aastal 50 eurot, maksab nüüd juba 100 eurot pakk. Müüja kehitab õlgu ja ütleb, et tootja tõstab hindu, kuna metsamaterjal on SELLE AASTAL oluliselt kallinenud. Tulen koju ja vaatan paki pealt - toodetud aug. 2018.. Niipalju siis sel aastal kallinenud puidust.. Unustage aktsiad - nende tootlus on umbes 10% aastas - OSB puitlaastplaat on kallinenud aastaga 300%!
s
See paks Poiss / 5. september 2021 11:37

s
ss/ 5. september 2021 11:36
see raha mida te praegu laiaks lööte on mõeldud selleks ajaks kui jääd pensonile--kuidas see ei ole arusaadav mina ei ole ühtegi senti kulutanud kuigi raha on juba mitu,mitu kuud arvel
s
Soooh/ 5. september 2021 12:40
Arvel raha hoidmine on loomulikult tark tegu. Seal ta kosub ja punnitab. Peab ainult vahetevahel natuke välja võtma, et arve lõhki ei läheks
a
Andres/ 5. september 2021 13:42
Õigekiri, "eeskujulik ss", häbene natuke.
r
Roheline tuluke!!!! / 5. september 2021 11:28
Miks on vaja lõpmatult nämmutada ikka ja jälle selle 2 samba kallal?? Jätke juba rahule!!! Inimesed teavad ise, mis oma rahaga teevad!!! Pole vaja tingimata oma suure vaevaga kogutud raha investorite le kasutada anda, las inimesed otsustavad ise, kas ostavad mingeid vajalikke kodumasinaid, teevad remonti või ostavad logu auto asemele uue ja parema!!! Ja kõige tähtsam-----selline pikk moraalijutlus äratab tähelepanu igasugu sullerit seas, annab neile kätte otsese info, kellel on ja kellelt midagi saab!!!! Kas sellega üldse ei arvestata!!!??? See on roheline tuluke selliste petiste jaoks!
m
Miks? / 5. september 2021 11:19
Kuidas ma ei salli seda, kui tahad midagi tegelikku ja igapäevaselt PÄRIS TÕDE ÖELDA, aga moded ei lase seda siin nagu kiuste kommentaarina välja öelda!!!!!! Miks ei salli moded tegelikku tõde??? Presidentki ju ütles oma sõnades, et SÕNA ON VABA!!!! MIKS siis moded sellest kinni ei pea???? Miks ei,lasta rahval öelda seda, mis hingel???
K
..... sulleritele kätte roheline tee inimeste lt raha pinnimiseks!!!! / 5. september 2021 11:11
Kuulge, jätke juba rahule see 2.sammas!!!! Kas koju see arvamuste--küsitlejate armee on NII Kade neile inimestele, kes nüüd oma kaua kõ rvalepandud raha kätte said???!! Miks on vaja kogu aeg seda nämmutada ja korrutada?! Kas ei saa juba rahule jätta seda teemat??? Püüdke ise ka veidi kõ rvale panna, eriti siis, kui see igakuine palk ei ole väga suur!!!! Siis saate tunda omal n a hal, kui hea on see raha üle pika aja kogutud raha kätte saada!!!!! Inimestel on muudki oma igapäevaelus selle rahaga teha kui mingite investorite kätte anda!!! Ja muide - -sellega antakse kõiksugu.....
i
Ikka jõle hull kui minu raha/ 5. september 2021 10:54
pole panga taskus ja selle eest veel peale pangale ei maksta. Nüüd tekkis seepärast pankade vingumisbuum.
e
Esiteks/ 5. september 2021 11:08
Sinu raha on sellest vaid 1/3, ülejäänud raha praeguste pensionäride oma ja tarbimisbuum tõstab hindu, seega praegused pensionärid topelt ohvrid.
t
Tark ei torma!/ 5. september 2021 11:45
Oodake natuke nüüd ikka selle tarbimisega, ma ootan, pole mõtet segi kohe minna, et kui kopkas raha siis nagu peata kana peab lendama kohe.
t
to esiteks/ 5. september 2021 11:45
Ära aja kelbast. Tegu on ühekordse rahaga. Pappi on niivõrd palju turule trükitud, et inflatsioon on ilmselge. Mingid pensioniraha kopikad Eestis ei anna Euroopa tarbimisele midgai tunda.
t
Tsensuur on kõva/ 5. september 2021 11:45
Kuigi midagi roppu ei ütelnud. Müstika. Mõnel vist on küll toimetuses ravimid võtmata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee