Maailm

Texase uue abordiseaduse vaidlustamisel loodetakse satanistidele (11)

Toimetas Elis Kusma, 4. september 2021 13:50
Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikides Texase osariigis jõustus sel nädalal seadus, mis keelab kõik abordid pärast kuuendat rasedusnädalat, isegi kui rasestumine on toimunud verepilastuse või vägistamise tagajärjel. Kuigi seadus vaidlustati ülemkohtus, jäi see kohtunike otsusega siiski jõusse. Viimases hädas loodetakse satanistlikule kogudusele, mis soovib seaduse tühistamist usulistel põhjustel, kirjutab Fortune.

300 000 liikmega kogudus soovib kirjas USA Toidu- ja Ravimiametile, et nende ühenduse liikmetele ei keelataks ligipääsu raseduse katkemist esilekutsuvatele ravimitele.

Eelmisel aastal keeldus ülemkohus arutamast satanistide kaebust Missouri abordiseaduste tühistamiseks, ent ühendus loodab, et kaebus föderaalvalitsusele võiks midagi muuta.

Texase abordiseadus on Ameerika Ühendriikides põhjustanud laialdast pahameelt ja selle vastu kavandatakse suuri üleriigilisi meelavaldusi. Samas käib arutelu võimaliku seadusemuudatuse üle veel kuues osariigis. Seadust on tauninud ka president Joe Biden, nimetades seda räigeks sekkumiseks naiste põhiseaduslikesse õigustesse.

Samal teemal

20.05.2021
Kirik ähvardab Joe Bidenit armulauakeeluga