Õnnetuspaik esmaspäeva õhtul ja teisipäeval

Foto: Maria Kilk (ÕL kollaaž)
Toimetas Annika Erg 3. september 2021 17:08

Esmaspäeval juhtus Tartu lähedal Kambja vallas traagiline liiklusõnnetus, mille tagajärjel katkes mootorrattaga sõitnud 15aastase tüdruku ja 17aastase noormehe elutee. Tänaseks on teada, et kokkupõrkeni viis sõiduauto alustatud möödasõit.

„Oleme selgitanud välja auto vastassuunavööndis sõitmise põhjuse – kogutud tõenditele tuginedes põhjustas äärmiselt traagilise kahe hukkunuga liiklusõnnetuse möödasõit,“ sõnas Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Silva Rood.

Praeguseks on teada, et BMW juht asus ees sõitvast autost sooritama möödasõitu, kui põrkas vastassuunavööndis kokku mootorrattaga. Edasises menetluses on eesmärk selgitada välja, miks autojuht vastutulevale mootorrattale vaatamata möödasõitu tegema hakkas.

„Meil ei ole endiselt alust arvata, et naine oleks juhtimise ajal telefoni kasutanud. Küll aga kontrollivad spetsialistid autojuhi telefoni veel täiendavalt, et me saaksime selles täielikult veenduda. Kriminaalmenetluse käigus on määratud ka ekspertiise, mille teostavad Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi eksperdid ja nende vastuste selgumise aega ei ole meil paraku võimalik ennustada,“ lisas Rood.

BMWd juhtinud 21aastane naine oli kaine ning tal olid autojuhiload. Mootorratturitel olid kiivrid peas. Õnnetus juhtus teelõigul, kus maksimaalne lubatud suurim sõidukiirus on 90 km/h.

Hukkunute sõbrad rääkisid teisipäeval Õhtulehele, et tegu oli noorte armunutega. Jane-Ly pidi 1. septembril minema üheksandasse klassi, Patrick oli jõudnud gümnaasiumi.

Samal teemal

Kommentaarid  (77)

10 6. september 2021 22:24
Bmw taas, näitab ära taseme
Valdo 5. september 2021 00:34
Vaata ükspuha millise külje pealt - asi peaks olema ka ilma puust ette tegemata selge: BMW juht rikkus liikluseeskirja kas vastaspoolele kaldudes või möödasõitu sooritades veendumata oma manöövri ohutuses ja tekitas seetõttu kahe surmaga lõppenud õnnetuse (võib öelda ka ettekavatsemata mõrva). Siin pole süüdi auto, vaid juht, kes istus rooli taga. Ja olgu ta ükspuha kelle tütar, naine või armuke - tema on süüdi kahe inimese surmas. Minu tööandja korrutab alati - sina hoidsid rooli ja sina oleksid saanud tulemust muuta. Nii ka siin - räägitagu mida tahes ja otsitagu mis vabandusi tahes.
"kaitsjatega" koostöös 5. september 2021 09:16
Lõunas politsei menetlejad nii ei arva. Nemad võltsivad kasvõi avarii asjaolusi ja dokumente ja kohus hakkab põhja-korea seadustest lähtuma selleks, et surnu ise süüdi jääks
Rix 5. september 2021 23:33
Ära kiirusta sündmusest ette, las uurijad uurivad. Vabalt võis olle, et noormees tuli 200+km/h ja neiu lihtsalt ei saanudki märgata õigel hetkel. On mis on kuid kurb kahe noore inimese surm. Kaastunne
Toetan Valdot 6. september 2021 03:04
Rix-ile. Kui ütled, et las uurivad, siis las uurivad. Ja samas lisad kohe, et noored ise end tappa tahtsid... Ja lõppu veel ... kellele kaastunne, kas autojuhile? Kui keegi rikubki eeskirju, siis pole kaasliiklejatel õigustust seda rikkujat omapoolse rikkumisega karistada. Seega, kas meeldib või mitte, autojuht on ja jääb kahe noore tapjaks ning ta peab selle teadmisega elu lõpuni hakkama saama. Mitte mingeid "vabalt võis olla" ei saa olla...
Vaatleja 6. september 2021 14:06
Seda räägitakse ka autokoolides,et kui pole juht kindel möödasõidu ohutuses,siis ei tohi möödasõitu sooritada.Ja kui tollel teelõigul oli lubatud kiirus 90 km/h ja kui ees sõitev auto sõitis piirkiirusest madalama kiirusega,näit. 80 km/h,siis pidi ikkagi bmw juht kiirust ületama.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS