Krimi

Kahe noore elu nõudnud avarii põhjuseks oli möödasõit (77)

Toimetas Annika Erg, 3. september 2021 17:08

Õnnetuspaik esmaspäeva õhtul ja teisipäeval

Foto: Maria Kilk (ÕL kollaaž)

Esmaspäeval juhtus Tartu lähedal Kambja vallas traagiline liiklusõnnetus, mille tagajärjel katkes mootorrattaga sõitnud 15aastase tüdruku ja 17aastase noormehe elutee. Tänaseks on teada, et kokkupõrkeni viis sõiduauto alustatud möödasõit.

„Oleme selgitanud välja auto vastassuunavööndis sõitmise põhjuse – kogutud tõenditele tuginedes põhjustas äärmiselt traagilise kahe hukkunuga liiklusõnnetuse möödasõit,“ sõnas Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Silva Rood.

Samal teemal

Praeguseks on teada, et BMW juht asus ees sõitvast autost sooritama möödasõitu, kui põrkas vastassuunavööndis kokku mootorrattaga. Edasises menetluses on eesmärk selgitada välja, miks autojuht vastutulevale mootorrattale vaatamata möödasõitu tegema hakkas.

„Meil ei ole endiselt alust arvata, et naine oleks juhtimise ajal telefoni kasutanud. Küll aga kontrollivad spetsialistid autojuhi telefoni veel täiendavalt, et me saaksime selles täielikult veenduda. Kriminaalmenetluse käigus on määratud ka ekspertiise, mille teostavad Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi eksperdid ja nende vastuste selgumise aega ei ole meil paraku võimalik ennustada,“ lisas Rood.

BMWd juhtinud 21aastane naine oli kaine ning tal olid autojuhiload. Mootorratturitel olid kiivrid peas. Õnnetus juhtus teelõigul, kus maksimaalne lubatud suurim sõidukiirus on 90 km/h.

Hukkunute sõbrad rääkisid teisipäeval Õhtulehele, et tegu oli noorte armunutega. Jane-Ly pidi 1. septembril minema üheksandasse klassi, Patrick oli jõudnud gümnaasiumi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee