Eesti uudised

Soovahetajatega tegelev doktor Maie Väli: minu juures on käinud 186 transsoolist. Keegi neist pole õnnelikumaks saanud (24)

LISA KOMMENTAAR

Õnnelik inimene 22. september 2021 16:11
Mina olen üks Maie Väli patsientidest. Olen edukalt sugu muutnud ja olen VÄGA õnnelik ja rahul! Elu on niivõrd palju lihtsam ja ma saan seda nautida endana! On ka kaugem tuttav, kes on tema juures käinud ning temagi on rahul.
Nipitiri 22. september 2021 08:12
Just, see on ühiskond ja normid mis ei lase transsoolistel nautida seda boonust mida loodus on neile kinkinud. Minu meelest võiksidki nad olla mõlemat, nii mees, kui naine ... no, kui juba organidki on antud.
Keegi wi räägi köögipool 22. september 2021 08:19
...kuidas eluaegsed kanged hormoonravimid lühandavad transsooliate eluiga tuntavalt, kaob võime loomulikul teel lapsi saada jne. Tranlife suvivors on liikumine, kes selle jama on omal nahal läbi teinud ja peamkne etteheide on neil tagant järgi, et psüholoogiliste probleemidega on vaja tegeleda ning ühiskond
Keegi ei räägi köögipoolest 22. september 2021 08:21
ühiskond kiudab riiga ruttu takka soovahetusele "arenenud" maades. Et enne peab psüh. probleemidega tegelema.
M 22. september 2021 08:07
Probleeme peas ei lahenda ära see, kui vahetad välja selle, mis püksis.
... 21. september 2021 13:39
Kergemat sorti sooneutraalne kasvatamine küll kedagi transiks ei tee, kes ise muudel põhjustel ei tunne end transina. Kui naine köögist välja tuleb ja võidusõiduautoga proovib sõita, siis see ei muuda teda oma soo vastu iha tundma ega oma keha vihkama XD . Kas sugu on bioloogiline või ühiskondlike ülesannete ja huvide kogum? Vanasti kasvatati vist mehi nii, et nad ei tohi tolmulappigi puutuda ja naine ei tohtinud autodest midagi teada jne. Tänapäev on teistsugune ja ükski mees ega naine pole gei või trans, kui oskab ise lambipirni vahetada või teab, et juukseplasam eksisteerib.
Vana ja tark 21. september 2021 13:04
Minule meelest on kõige õnnetum inimene see,kes isegi seda ei tea,kes ta on- mees või naine,ühena sünnid, teisena elad... Sassis hinged ,pigem psühhiaatria ,kui kirurgiline teema aitaks enam ....
Oswald 21. september 2021 20:31
Arvan, et niisugusele inimesele tehakse hullumajas rollid selgeks kui ise pole enne asjast aru saanud..
Kogeja 22. september 2021 16:16
Ise soomuutjana või öelda et just vastupu me TEAME kes me oleme, teame nii hästi et uurime välja ise kuidas saada selleks ja võtame niivõrd palju ette et selleni jõuda. Me teame väga hästi kes me olla tahame.
Andres 21. september 2021 10:46
Maailmas pole senini tehtud ühtegi tõelist soovahetusoperatsiooni, lausa kuritegelik, et isegi arstid neid oppe niimoodi nimetavad. Ühestki naisest pole saanud mees ega ühestki mehest naine. Ka nn "soovahetuse" läbiteinud naistel on endistviisi XX-kromosoonid ja meestel XY-kromosoonid, seda ei muuda ükski operatsioon. Nende lõikustega eemaldatakse inimestelt töötavad suguelundid ja nende asemele saavutatakse vaid väliste suguelundite imitatsioonid, mitte funktsioneeruvad suguelundid. Tulemuseks seega vaid ilma soota eb*rdid (ei oska selliseid isendeid teistmoodi nimetada).
yll 21. september 2021 12:05
Küllap ta ikka teab aga n ja m on klaviatuuril kõrvuti ja ikka juhtub!
To: yll 21. september 2021 12:53
Kaks korda järjest sama viga korrates ei ole "ikka juhtub"
Andres 21. september 2021 16:17
Oops, piinlik, kaks korda järjest valesti kirjutada... Loomulikult "kromosoomid".
Jaanus 22. september 2021 13:37
Pole vahet kas kromosoomid või krüsanteemid, mõttest saadi ju aru. Küll aga on nende õnnetute puhul tegemist teatavat sorti vaimse hälbega, ehk tolerantsusega. Paraku on inimkonna ajaloos selliseid isendeid alati eksisteerinud. Pigem tuleb selliste mutatsioonide puhul pakkuda neile õnnetuile tõhusamat vaimset tuge ja nõustamist, kuna on ilmselge, et nad on terve elu jooksul omal kombel ühed suured õnnetusehunnikud.
Doktor... 21. september 2021 10:42
Kurb, kui arst, kelle poole inimesed oma murega pöörduvad, teeb meedias sellise avalduse. Loodetavasti pöörduvad järgmised mõne teise arsti poole.
Kas olen Leo või Lea ? 21. september 2021 06:05
Jätkan edasi pool päeva mees, õhtupoole naine ! Abiks ikka !!!

Moderaat 20. september 2021 20:49
Ajuinvaliidid. Milleks lollusele järele anda...
Susanna Smanjov 20. september 2021 20:37
Kuidas saab nii öelda. Olen ka ise soovahetuse läbinud ja ka paljud tuttavad, nad on kõik õnnelikud et said omale lõpuks õige keha. Samuti olen ma õnnelik et keha on selline mida suudan vaadata. väga häiriv ja raske oli kannatada selle keha pärast mis enne oli. Pigem õnnetuks võib teha transsoolist see et ühiskond teeb nende elu raskemaks. Aga kui olla piisavalt tugev ja olla üle nendest riumalaterst kes aru ei saa, siis on inimene õnnelik.
Ah mis sa plärad. 20. september 2021 21:02
Oled nagu sind looja loonud on, ise soperdada omale mittefunktsionaalset meditsiiniliselt lõigutud keha, seal ikka probleem pööningul mitte oma kehas. Oled nagu sa oled, kui end häbened siis statoilist stardikas.
Andres 21. september 2021 09:55
Vaata ennast ja oma tegemisi kõrvalt, enne kui teisi rumalateks nimetama hakkad. Alusta olematust õigekirjast. Kompleksides inimene, kes kardab, turtsub igaühe peale nagu hirmunud metsik kass. Oma tehtud ju selline suhtumine sinusse.
Hernes 20. september 2021 19:27
Ikka väga raske olukord, ei soovi kuidagi ise selles nahas olla, on selge, et ühiskond(eriti töömaailm) ei võta neid inimesi kunagi omaks. Euroopa liberaalsemas osas on see, selletõttu lihtsam, et rahvast on rohkem, ja need eripärased individiid saavad olla oma kogukonnas või hajuda suures linnas ära jne Aga loomulikult võib oma sugu ümber teha, aga mida kiiresti ümber ei see on ühiskonna kollektiivsed normid, sootajud ja kaasinimeste hoiakud. Seega indiviid üks kõik palju tal õigusi endaga midagi teha on elab alati ühiskonnas, mille norme ja suhtumist ta ei ole võimeline reguleerima.
Samuti sugu vahetanu 20. september 2021 19:13
Soovitan meesarstide poole pöörduda, on asjalikum jutt. Ise olen tuhat korda õnnelikum - nüüd elan.
Ja maksumaksja 20. september 2021 18:06
n55 20. september 2021 17:19
kui vaim juhib läbi hinge keha, siis kas hingel on vahet, et mis soost ta on ? no minu arust pole tal vahet . hing on hing . vaim on vaim. keha on ju see vahend nii-öeldes .