Repliik

Adik Levin | Vene vaktsiini lubamisel oleks Eestis koroonasurmade arv väiksem (30)

Adik Levin, meditsiiniteaduste doktor, 2. september 2021 21:07
Vaktsineerimiskiirabi esimene peatuspunktFoto: Karin Jaanus

Oleme objektiivsed -  Covid-19 esimese lainega saime suhteliselt hästi hakkama, kuid teine laine oli julm, kuna väga paljud meie kodanikud kaotasid oma elu. Delta tüvega seotud laine saab olema nendele inimestele, kes ei ole vaktsineeritud veelgi ohtlikum kui eelnevad puhangud. Selle asemel, et valmistuda efektiivselt järgmiseks laineks on meil poliitikud alustanud järjekordset mudaloopimist. Mind üllatas europarlamendi saadiku Andrus Ansipi kriitika sotsiaalministeeriumi töö suhtes. Jah, alati võiks kõike teha paremini, kuid kõik need poolteist aastat on Tanel Kiik püüdnud anda ennast maksimumi.

Enne kui teha kriitikat, siis soovitaks Ansipil analüüsida, kas Euroopa Liit on loonud meile vajalikud tingimused võitluseks Covid-19 vastu. Kus oli Ansip, kui ei suudetud võrreldes USAga küllaldaselt kindlustada oma kodanike vaktsiinidega. Kus oli Ansip, kui Euroopa Liidu ravimamet kiirendatud korras andis kasutusloa väga toorele AstraZeneca vaktsiinile.

Meil on koroonapandeemiasse surnud 1300 inimest. Kus on Ansip, kui Euroopa ravimiamet on venitanud nii Hiina kui ka Venemaa vaktsiinile kasutusloa andmisega. Kui see luba oleks tulnud varem, siis väga paljud inimesed nii Ida-Virumaalt ja ka Tallinnast, kes usuvad rohkem Venemaa vaktsiini, oleks praegu elus.

Jah, on olnud möödalaskmisi, kuid kui võtame asja tõsiselt ja objektiivselt, siis hakkama on saadud küllaltki hästi. Eesti vabariigis on vaktsineerimine vabatahtlik, sellepärast süüdistada ainult meie juhtkonda ei ole korrektne. Et inimene tahaks end vaktsineerida, tuleb talle luua vajalikud tingimused. Väga vajalik on võimalus, et igal inimesel oleks alati olemas vaktsiini valiku võimalus. Just seda ei ole siiamaani suutnud teha Euroopa Liidu juhtkond ja europarlament on olnud väga passiivne ja hambutu. Kerge on alati kritiseerida liikmesriikide juhtkonda. Praegu hakata suhteliselt rahuldavalt töötavat süsteemi lammutama on lubamatu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee