Seisukoht

Seisukoht | Tulevad meie oma rahaga meile kosja (2)

Kristjan Roos, Linnaleht, 2. september 2021 16:44
Foto: Andres Varustin

Eesti erakonnad näitasid teisipäeval Eesti Rahva Muuseumi direktorit Alar Karist Eesti järgmiseks presidendiks valides, et kui ikka väga tahetakse, siis suudetakse koostööd teha küll. Kui veel esmaspäeval võis kirjeldada riigikogus presidendivalimistel toimuvat sõnaga „mängurlus“, siis päev hiljem olid poliitikud justkui tundmatuseni muutunud: ühtäkki leiti endas üles riigimehelikkus ning isegi EKRE liikmed surusid uuel presidendil kätt ja ütlesid tema kohta mõne hea sõna.

Seega uus kvaliteet Eesti poliitikas? Sugugi mitte, nüüd alles kismaks läheb, sest kohalike omavalitsuste valimisteni on jäänud vaid natuke rohkem kui kuu. Mõistagi käivad tuliseimad lahingud suurimates linnades Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Neist põnevaim tõotab tulla valimiskampaania pealinnas, kus opositsioonierakondadel on viimaste aegade parim võimalus kukutada Keskerakonna ainuvõim.

Traditsiooniks on kujunenud, et just vahetult enne valimisi hakkavad linnades valmima kõiksugu uhked hooned, pargid jms. Naiivne linlane võibki nüüd seepeale mõelda, et näed kui hästi on valitsev linnavõim meil siin tegutsenud. Skeptiline aga küsib: oot-oot, ega nad seda kõike oma isikliku raha eest plaani, arenda, ehita? Kas jälle tulevad võimuerakonnad meie oma rahaga meile kosja?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee