Poliitika

VIDEO | Kaja Kallas: on veel inimesi, kellel on hirm vaktsineerimise ees (148)

Ohtuleht.ee, 2. september 2021 11:53
Foto: Kaader videost

Valitsuse iganädalasel pressikonverentsil tõdes peaminister Kaja Kallas, et kuigi koroonakriis kasvab, on majandus siiski tõusuteel. Samal ajal on ka nakatumine tõusuteel, kuid uusi piiranguid oodata ei ole.

Rääkides koroonaolukorrast tõdes Kallas, et viirusega nakatumine on endiselt tõusutrendis ning nakatumine on suurem just noorte seas. Vähendamaks viiruse levikut, hakkasid nädal tagasi kehtima uued kontrollmeetmed. „Kõikides oludes, kus me ei saa kontrollida koroonapassi, on maski kandmise nõue.“

Haridusminister Liina Kersna tutvustas, et kevadel tehti küsitlus kohalike omavalitsuste (KOV) seas, et saada aru, milline on haridusasutuste ventilatsiooniolukord.  670 haridusasutuse hoonetest on 250 sellise ventilatsiooniga, mis vajavad kaasajastamist.

Lisaeelarvega eraldas valitsus KOVidele investeeringuteks 30 miljonit, kus soovitati seda kasutada haridusasutuste ventilatsiooniks ning küsitluse järgi 53% kasutas seda raha ventilatsioonide parandamiseks.

Valitsus tegi neljapäeval otsuse, et kriisimeetmetest ülejääv raha, 2,6 miljonit, suunatakse CO2 andurite ja õhupuhastite ostmiseks klassiruumidesse, kus on loomulik ventilatsioon.

Küsimusele, mida kavatseb valitsus ette võtta, et pidurdada nakatumist, vastas Kaja Kallas, et valitsus on eraldanud täiendavat raha järelevalveks. Ta tõdes, et nakatumine ei tähenda veel haigestumist ja kutsus inimesi vaktsineerima. „Aga on inimesi, kel on teatavad hirmud, neile saame kindlust anda või julgustada,“ lisas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee