Eesti uudised

365 MILJONI EURONE EKSITUS SELJATAGA: kas uues riigieelarves terendavad veel räigemad vead? (1)

Laura Saks, 2. september 2021 14:04

VIGU TÄIS: Riigikontrolli hiljutisest auditist selgus, et rahandusministeerium oli teinud 2020. aasta riigieelarvet ette valmistades sadade miljonite ulatuses arvestus- ja arvutusvigu. Fotol 2020. aasta riigieelarve ja majandusprognoosi tutvustamine rahandusministeeriumis aastal 2019.

Foto: Martin Ahven

Hiljuti selgus, et 2020. aasta riigieelarves oli rahandusministeerium näidanud tulude ja kulude vahet 365 miljoni euro võrra paremana, eksides keskmiselt miljoni euroga iga päeva kohta aastas. „Koondama peaks hakkama mitte pasunakooridest, vaid ametnikest, kes tegelevad selliste lollustega,“ põrutab endine rahandusminister Aivar Sõerd. Kuidas said nii räiged vead üldse tekkida? Kas järgmise aasta eelarve võib kubiseda sama üüratutest eksimustest?

Poliitikud leiavad, et riigieelarve peaks olema oluliselt läbipaistvamalt riigikogule esitatud. Praegu näevad riigikogulased kümmet numbrit, aga eelarves on tuhandeid ridu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.08.2021
Riigikontroll: rahandusministeerium on 2020. aasta riigieelarves eksinud keskmiselt ühe miljoni euro jagu iga päeva kohta aastas
27.07.2021
RIIGIKONTROLÖR ANNAB TULD! Vaktsiine on, aga reaalne vaktsineerimisplaan lonkab mitut jalga. Kallas: katkestasin puhkuse, sest olukord on lubamatu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee