KAS NII ON MÕISTLIK? Kuidas käituda oma pensionirahaga mõistlikult.Foto: Erki Pärnaku
Kristjan Väli 2. september 2021 08:16

Võlanõustaja Evelyn Eichhorst annab oma hinnangu: mida tasub teisest pensionisambast välja võetud rahaga teha ja mida mitte. Kas raskelt kogunenud raha on ikka mõistlik uue teleri ostmise peale priisata? Aga korteri remondiks?

Pensioni teisest sambast lahkumise avalduse esitanud kodanikele hakkab raha laekuma neljapäevast alates. Ühtekokku võttis sellest raha välja 149 260 inimest. Rahandusministeerium arvab, et indikatiivselt peaks too summa olema 1,32 miljardit eurot. Kui raha laekub arvele, on õhus küsimus: mis edasi? Võlanõustaja Evelyn Eichhorst kutsub üles põhjalikult kaaluma, kuidas seda kasutada. „Minu soovitus on teha rahalisi ja majanduslike otsuseid selliselt, et see parandaks pikas perspektiivis isiklikku majanduslikku heaolu. Kindlasti on iga inimese jaoks tähtsad erinevad valdkonnad, aga sellegi poolest on mõistlik hoida silmas mitte ainult hetkelist tarbimisvajadust vaid suuremat pilti oma majapidamisest,“ soovitab ta ja ütleb, et see, millised lahendused valida, sõltub paljuski sellestki, kui suur on väljamakstav summa. „Üldiselt ei ole olemas ühte lahendust, mis sobib kõigile. Võta endale mõtlemiseks aega ja tee otsused vaadates pikka perspektiivi. “ Võlanõustaja soovitab, kuidas teatud olukordades raha kasutada ja millele tasuks mõelda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

no tõesti 2. september 2021 11:02
mida see 12 € kunagi tulevikus pensioni-lisa enam muudaks . mitte midagi . selleks ajaks on see inflatsioon isegi selle armetu 12 € söönud 2 € peale . aga las targutavad :) :)
Andres 2. september 2021 10:23
Maksan oma eluasemelaenu jäägi ära ja olen vaba mees. Seda pole mainitud. Pensionini 15 aastat aega, sinnamaani ja veelgi oleks maksnud, mida ma sest rahast hoian.
ja kui midagi mõttes ei ole siis las tiksub edasi 2. september 2021 11:32
Mõte on olemas - siis on asjaks läinud see ettevõtmine
Andres 2. september 2021 11:39
Absoluutselt. Vaba valik lõpuks ja nii peabki olema. Hea, et vabaks tehti see sammas.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS