Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Triinu Laan 31. august 2021 17:18

Kui Eestis oleks koroonavaktsiiniga hõlmatuse tase sama kõrge kui Taanis, siis võiksime ka meie enamikust piirangutest loobuda, ütles valitsuse teadusnõukoja juht Irja Lutsar.

„Ka meie mõtted liiguvad selles suunas, et elanikkonna vaktsineerituse protsent on väga oluline. Kui me taanlasi vaatame, siis neil on kogu elanikkonnast – imikust kuni 100-aastasteni – täisvaktsineeritud 71 protsenti. Aga meil on see kusagil 50 protsendi kandis,“ ütles Lutsar teisipäeval, rääkides näitajatest, mille põhjal saaks otsustada koroonapiirangute lõpetamise, kirjutab ERR.

Taani valitsus otsustas eelmisel nädalal, et riik loobub alates 10. septembrist kõikidest allesjäänud koroonapiirangutest.

Lutsar rõhutas, et Taanis on vanemate kui 60-aastaste seas vaktsineeritus mõnes elanikkonna grupis 100 protsenti, teistes 97–98 protsenti. Kommenteerides seda, et Taani tasemele jõudmiseks tuleks Eestis vaktsineerida veel 250 00 inimest, neist suurem osa eakad, leidis Lutsar, et siin tuleks rakendada eelkõige perearste.

Ka Tartu ülikooli professor Ruth Kalda sõnul võiksid rahvarikastes kohtades kanda maski kõik.„Taani loobus maskidest ja piirangutest, sest neil on üle 70 protsendi elanikkonnast vaktsineeritud. Ka Eesti vaktsineerituse tase võiks kuskil seal olla, alles siis saaksime ennast palju rahulikumalt tunda. Praegu on kogu Eesti elanikkonnast veidi üle poole vaktsineeritud inimesi,“ ütles ta eelmisel nädalal Õhtulehele.