Poliitika

Ossinovski kutsub sotse Karist toetama (22)

Ohtuleht.ee, 31. august 2021 09:25
Riigikogu liige Jevgeni Ossinovski.Foto: Hannes Dreimanis

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatuse liige Jevgeni Ossinovski ütles, et presidendivalimiste esimese vooruga selgus, et Kersti Kaljulaidi teiseks ametiajaks tagasi valida pole võimalik, mistõttu ta kutsub oma erakonna saadikuid riigikogus toetama Alar Karise kandidatuuri.

„Tänaseks on olukord eilsega võrreldes sotsiaaldemokraatide jaoks oluliselt muutunud. Mina kindlasti lähen täna hommikul oma fraktsiooni sõnumiga, et me peaksime Alar Karist palju suuremalt toetama ja ka omalt poolt pingutama selle nimel, et Karis presidendiks ära valitakse,“ rääkis Ossinovski teisipäeval „Terevisioonis“.

„Meie inimeste jaoks on põhiline erinevus selles, et kui eile oli veel arusaam, et on võimalik Kersti Kaljulaid presidendiks valida, siis ma arvan, et eilsega see aken ka sulgus,“ tõdes SDE juhatuse liige Ossinovski.

„Ma arvan, et see fakt, et Kaljulaiust ei saa uuesti presidenti, on kindlasti kahetsusväärne, aga see on reaalne olukord. Ja selles uues olukorras on parim, mida sotsiaaldemokraadid saavad teha, on toetada Karise valimist presidendiks. Selle sõnumiga ma lähen [teisipäeval fraktsiooni koosolekule] ja ma loodan, et me saame fraktsioonist ka palju suurema toetuse sellele kandidatuurile,“ rääkis Ossinovski.

Samal teemal

31.08.2021
PRESIDENDIVALIMISTE BLOGI | 72 poolthäälega riigipeaks! Alar Karis on veendunud: meil võiks olla haritud ja tark rahvas
31.08.2021
HÄMMASTAV: Karilaid teab kindlalt, et Ratasel oleks juba 50 000 häält... palju rohkem kui Kaljulaidil!
30.08.2021
VIIS HÄÄLT JOOKSUS! Kes vedas presidendikandidaat Alar Karist alt?
29.08.2021
Müüdid, reeglid ja koroonapandeemia mõju. Kuidas praegu Eestile presidenti valitakse?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee