Maailm

Macron: Kabuli tuleb luua turvatsoon! 

Tõnis Erilaid, 30. august 2021 21:32

SOBIV ASUKOHT? Kas turvatsooni võiks luua kunagise rangelt valvatud rohelise tsooni kohale?

Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa president Emmanuel Macron teatas väljaandes Journal du Dimanche, et kui Ühendriikide üksused lahkuvad, nagu plaanitud, täna Kabulist, tuleb sinna koos Suurbritanniaga luua humanitaarne turvatsoon inimestele, kes soovivad Afganistanist lahkuda. Ainuüksi prantslastel olevat nimekiri mitmest tuhandest inimesest, kes nende hinnangul kaitset vajavad. Talibani esindaja esimene reaktsioon oli: miks mitte, kui meil lubatakse luua turvatsoon Pariisis ja Londonis.

Macron ütles oma ettepanekut tehes, et sarnase tsooni loomine ÜRO kontrolli all võimaldab säilitada survet talibitele ja seda ideed tuleks viivitamatult arutada ÜRO julgeolekunõukogus. Kindlasti tuleks ettepanekut põhjalikumalt arutada ka Talibaniga. „Kuid see ei tähenda mingil juhul, et me tunnistame nende võimu Afganistanis,“ lisas ta kohe. Prantsuse presidendi sõnul on tema ettepanekuga nõustunud ka Saksamaa ja läbirääkimistel talibitega on suureks abiks Katar.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.08.2021
Ameeriklaste raketilöök tappis Kabulis 12 inimest
29.08.2021
Kabuli lennujaama lähistel kärgatas taas
28.08.2021
Kuidas saad aidata Afganistanist Eestisse jõudnud peresid? Paku neile üürikorterit ja tööd ning anneta vaimse tervise abistamiseks!
27.08.2021
PLAHVATUSED KABULIS: Talibaniga vaenujalal olev Khorasani Islamiriik on korraldanud veretöid ka koolis ja sünnitusmajas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee