Kiiksud

Lapimaal toimusid puukallistamise maailmameistrivõistlused (6)

Ohtuleht.ee, 30. august 2021 11:08
Foto: @halipuu/Instagram

Lapimaal Levis toimusid hiljuti maailmameistrivõistlused puukallistamises. Teist aastat järjest napsas maailmameistri tiitli itaallanna Stefania.

HaliPuu ehk Kallipuu nime kandev võistlus toimus teist korda. Veebikülje The Barents Observer teatel osalesid seitsme riigi esindajad. Covidi tõttu said tänavu konkursist osa võtta vaid kutsetega võistlejad, kuid korraldaja Riitta Raekallio-Wunderink avaldas lootust, et järgmisel aastal on üritus kõigi huviliste jaoks avatud.

Võistlus koosnes kolmest voorust. Kiirkallistamise voorus pidid osalejad minuti jooksul võimalikult palju puid kaisutama. Võitjaks tuli Šveitsist pärit Anya, kes kallistas selle ajaga 11 puud.

Teise vooru märksõnaks oli pühendumine: võistlejad pidid puud kallistama tõelise tundeküllasuse ja kirega. Selles alajaotuses krooniti lausa kaks võitjat: Juha Austraaliast ja Dima Ungarist.

Viimane voor oli vabastiilikallistus – siin said võistlejad tõeliselt oma kujutlusvõimet rakendada. Võitjaks tuli Šotimaa esindaja.

Üldvõitjaks krooniti siiski teist aastat järjest Stefania, kes avaldas žüriile muljet kõigis kolmes voorus vaatamata oma õlavigastusele, mis ei võimaldanud tal mullust kalliakrobaatikat korrata. Kohtunikele imponeeris itaallanna pühendumus ja emotsionaalsus. „Kasutasin vaid omaenda energiat ja seda, mida ma puudelt ammutan. See rahustab mind ja annab niivõrd palju.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee