LAPS HIRMUL: New Orleansis lohutas Ann Collette Boudreaux lapselast vahetult enne Ida saabumist, mille müra kuulis pere koer juba kaugelt eemalt.

Foto: AFP / Scanpix
Tõnis Erilaid 29. august 2021 21:17

Umbes nii võib kokku võtta sõnumi, mille saatis elanikele New Orleansi linnapea LaToya Cantrell laupäeval, kui ta soovitas kõigil, kel vähegi võimalik, linnast lahkuda ja neil, kes otsustavad jääda, osta toitu ja jooki tagavaraks, varuda liivakotte majade vee eest kaitsmiseks ja arvestada, et elekter võib kaduda päevadeks. Väga paljud võtsid teda kuulda, maanteedel tekkisid tohutud ummikud. „Autodel oli põrkeraud põrkerauas kinni,“ kirjeldati olukorda. Teised olid arvanud, et mis seal nii hullu on ‒ tavaline esimese kategooria orkaan. Kuid öösel, kui õhk jahenes, aga ookean endiselt soojaks jäi, tugevnes Idaks ristitud orkaan mõne tunniga 256 korda tugevamaks, jõudes lausa kõrgeima, viienda kategooria piirile.

Kui Ida kella 11 paiku kohaliku aja järgi (neljanda orkaanina läinud aasta augustist alates) Kuubalt tulles Louisiana rannikule tormas, et sinna alul paduvihma ja siis meeletut tormi tuua ‒ samal kuupäeval muide, mil tuli surma ja hävingut toonud Katrina 16 aastat tagasi, ‒ tõusis mere tasapind hoobilt kolm-neli meetrit tavalisest kõrgemale, uputades kõik rannaalad, mis niigi enamasti meenutavad sood.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

hah 30. august 2021 10:19
"toitu varuks"... ja pildi peal on mammidel kummikommipakid hunnikus :)))
Toitu varuks! 30. august 2021 08:58
Pildilt on näha, et kõige olulisem on kuhjaga Haribo kummikomme varuks osta. Üldiselt on pisarnäärmeid mõjutada püüdvad sedalaadi vuhvelsisuga fotoreportaažid liigitatavad sotsiaalse porno valdkonda.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS