Seisukoht

Seisukoht | Ära oota ideaalset hetke! 

Kadi Parts, spordireporter, 27. august 2021 19:23

Mul oli hiljuti hea meel olla üks esimestest inimestest, kes kuulsid tuttava paari kihlumisest – kui tänapäeval näeme selliseid uudiseid sageli esmalt sotsiaalmeedias, siis mul õnnestus seda paari kohata samal päeval, kui see tore sündmus oli aset leidnud.

Uudishimuliku inimesena uurisin kohe, kuidas ettepanek toimus, kaua oli seda planeeritud, kas tulevane pruut seda ka ootas jms. Selgus, et see oli juhtunud autosõidu ajal! Tulevane abielupaar pidas tee ääres auto kinni ja peigmees tegi ettepaneku sealsamas tee ääres.

Kõrvaltvaatajale võib ju esmapilgul tunduda, et tegemist pole selle romantilise stseeniga, millest tüdrukud unistavad: à la ettepanek tuleb päikeseloojangul, taustaks mängib keelpillikvartett, mehel on kaasas sada roosi ja samal ajal lendab üle pea imeilus luigeparv.

Aga tegelikult oli argise keskkonna tõttu mu tuttavate ettepanek minu arust isegi erilisem kui ükskõik, milline ideaalseks planeeritud stsenaarium, sest elu ei olegi ju ideaalne. Elus on väga vähe neid perfektseid hetki, kus kõik taevatähed jooksevad ritta sel hetkel, mil sa tahad. Loomulikult võib neist hetkedest unistada, aga igapäevaselt on veel tähtsam tunnustada ja tunnistada hetki, kui inimesed oma murede, rõõmude ja tavatoimetuste keskel leiavad sellisteks momentideks aega.

Selleks et olla õnnelik või teha teistele rõõmu, ei tasu oodata ideaalseid päikeseloojanguid, kohtinguid, reise, õrnushetki või muid olukordi. Piisab ju ainult sellest, et nautida seda üht hetke, kus sa viibid, ja võtta sellest maksimum.

Nii et – väikesteks või suurteks rõõmudeks ei ole vaja oodata ideaalset momenti. Iga päeva saab eriliseks teha – kui seda vaid tahta ja osata ära tunda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee