Eesti uudised

President külastas Tartu plahvatuse ohvreid (51)

Toimetas Keit Paju, 27. august 2021 16:51
Tartus toimus 12.08.21 pärastlõunal Jaama tänava kortermajas gaasiplahvatus.Foto: Aldo Luud

President Kersti Kaljulaid kirjutab ühismeedias, et külastas kahe nädala eest Tartus Jaama tänava plahvatuses viga saanud politseinikke, kes said raskelt viga, kuid on praeguseks haiglast kodusele ravile pääsenud.

„Käisin täna koos PPA peadirektor Elmar Vaheriga Põhja-Eesti Regionaalhaiglas külas kahel politseinikul, kes kahe nädala eest Tartus Jaama tänava plahvatuses viga said. Tore tõdeda, et noored inimesed on sitked ja paranevad kiiresti. Täna pääsevad nad küll juba kodusele ravile, ent viisin neile siiski turgutuseks suure korvi puuvilju. Soovisin neile selle sitkuse jätkumist ka edasiseks – sellised läbielamised vajavad settimiseks kindlasti omajagu aega,“ nendib Kaljulaid.

Samal teemal

12. augustil toimus Tartu linnas Jaama tänava maja ühes korteris gaasiplahvatus, milles sai kannatada üheksa inimest. Kuue inimese vigastused olid rasked. Plahvatuse hetkel korteris viibinud ja raskelt vigastada saanud 46aastane mees suri haiglas.

Kell 13.44 teatati häirekeskusele, et ühest korterist immitseb gaasilõhna. Kuivõrd esialgse info järgi oli korteris joobes mees, kes ei avanud ust, reageerisid sündmusele lisaks päästjatele ka politseinikud ja meedikud.

Kohale saabunud päästjad asusid kontrollima olukorda, kui kell 13.56 toimus plahvatus, mille tõttu sai kannatada üheksa inimest. Plahvatuses vigastada saanud kaks päästjat, kaks patrullpolitseinikku ning kiirabiautojuht viidi raskete vigastustega haiglasse. Lisaks osutas kiirabi koha peal esmaabi kolmele majaelanikule.

Plahvatuses said viga kaks Lõuna prefektuuri politseinikut, kellest üks on 23aastane ja teine 25aastane. Nemad said plahvatuses operatiivtöötajatest ka kõige raskemini viga. Neil olid ulatuslikud põletushaavad ja nad olid haiglas raskes seisus.

Samal teemal

18.07.2021
Mis juhtus Jaama tänava korteris enne plahvatust? Päästja sisenes akna kaudu, gaasi survevoolik oli lahti ühendatud, mees voodis teki all. Siis käis meeletu kärgatus
13.07.2021
FOTOD | Politsei: meil oli plahvatuse võimaliku toimepanijaga varasemalt kokkupuuteid
12.07.2021
PLAHVATUSE ÜLE ELANUD NOOR EMA: alumise naabri juurest tulnud lööklaine oli nii võimas, et eest paiskus ka meie korteri uks!