Foto: Twitter: Nargis Nehan
Toimetas Keit Paju 27. august 2021 16:09

Afganistani valitsuse minister Nargis Nehan kirjutab ühismeedias, et evakueerus oma perega Norra.

„Maandusin lõpuks Norras oma perega, kahjuks pidin oma isa ja õe maha jätma. Ma ei suuda lõpetada nutmist oma inimeste ja riigi pärast. Ma ei ole enam uhke, vastupidav ja lootusrikas afgaan. Olen taas lootusetu ja abitu pagulane, kelle otsingud identieedi, kodu ja rahu järele ei lõppe kunagi,“ kirjutab ta Twitteris.

Nehan oli Afganistani kaevandus- ja petrooliumitööstuse minister.

Norra välisminister Eriksen Søreide sõnul on nende valitsus teinud otsuse, et nad tahavad Afghanistani kriisis eelkõige eriti haavataval positsioonil inimesi evakueerida ja neile varjupaik anda.

See kehtib ministri sõnul Afghanistani kodanikuühiskonna esindajate, inimõiguste kaitsjate, naiste õiguste aktivistide ja ajakirjanike kohta, sest nemad on Søreide sõnul eriti haavatavas olukorras.

Eesti võtab Afganistanist vastu kuni 30 Talibani režiimi eest põgenevat inimest. Neist 20 on Eesti vabaühendustega koostööd teinud afgaanid ja kuni kümme inimest võetakse Euroopa Liidu ja NATO missioonide heaks töötanute hulgast. 

Kolmapäeval saabus Afganistanist Eestisse kuueliikmeline pere, kes läheb esialgu elama Vao keskuses olevasse kolmetoalisesse korterisse.

Teisipäeval sai teatavaks, et Afganistani pealinna Kabuli lennuväljalt on Eesti poole teele asunud 13 afgaani – kolm perekonda suurusega kolm, neli ja kuus inimest.