Eesti uudised

Loo valmimise ajal lahendas haridusminister enda prohmaka! Lisatud terviseameti kommentaar!

Haridusminister lubas koolis käia, terviseamet saatis koroonajuhtumi tõttu kõik õpilased koju. Lapsevanem: tule taevas appi!  (37)

Kadri Kuulpak, Marvel Riik, 27. august 2021 14:24

PROHMAKAS: Haridusministeerium ei mõelnud sellele, et leidub ka koole, kes alustavad õppetööd enne 1. septembrist. Seetõttu saatis terviseamet Tartu kooli õpilased koroonakolde puhkedes isolatsiooni ega rakendanud septembrist kehtima hakkavaid lihtsustatud karantiinireegleid.

Foto: Kollaaž (Stanislav Moškov, Priit Simson / Ekspress Meedia, Aldo Luud)

Seaduse järgi algab kooliaasta 1. septembril, aga Eestis on haridusasutusi, kus õppetöö juba käib. Ühes sellises koolis nakatus kaitsepoogitud õpetaja koroonaviirusega. Kui kool tahtis tööd jätkata testides neid, kes pole kaitsesüsti saanud, sundis terviseamet lapsed ikkagi koju karantiini. Mis sai valitsuse lubadusest eelistada kontaktõpet?

„Lähtusime sellest, millest on räägitud – lihtsustatud karantiinikord,“ põhjendab Tartu katoliku hariduskeskuse direktor Liina Tamm, miks otsustati esialgu õpilasi testida, mitte isolatsiooni saata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.08.2021
Juhtkiri | Lootustandva kooliaasta künnisel
23.08.2021
DISTANTSÕPE ERANDIKS? Koolijuht: „Viimased kaks aastat oli õpetaja nagu ori. Ülesandeid oli topelt, palka juurde ei saanud.“
13.08.2021
Varsti algab kool! Neli asja, mida lapsele ranitsa ostmisel silmas pidada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee