Eesti uudised

Seekord tabavad kärpekäärid lisaks bürokraatidele ka politseinikke

POLITSEI HAKKAB KOONDAMA: vähem raha, vähem inimesi ja suurem palk! (40)

Nils Niitra, 26. august 2021 21:46
VÄHEM RAHA, ROHKEM PALKA: Elmar Vaher peab hakkama palga suurendamiseks koondama. Foto: Erki Pärnaku

Juba lähiajal tuleb politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher kaamera ja mikrofoni ette ning teatab, kui paljud asutuse ligi 5000 töötajast saavad enne aasta lõppu koondamisteate. Vaher peab tegema tagurpidisalto – eelarves on vähem raha, ent samas tahab ta suurendada järgmisest aastast palkasid.

Tartus Jaama tänava gaasiplahvatuses rängalt viga saanud kaks politseinikku viivad Vaheri sõnul palgapäeval koju 1185 eurot. „Ta peab ütlema oma perele, et see on sissetulek, millega ma lähen oma eluga riskima.“ Statistikaameti andmetel oli Eesti keskmine brutokuupalk esimeses kvartalis 1473 eurot, seega viivadki Vaheri mainitud politseinikud koju üsna täpselt riigi keskmise palga.

„Ma pean politseinikele silma vaatama ja pigem ütlema, et olgu meid siis vähem, aga politseinik peab saama väärikat palka,“ ütleb Vaher.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.08.2021
Keskmine palk tõusis aastaga 7,3 protsenti
26.08.2021
PALKA JUURDE! Päästjad hoiatavad: on vaid aja küsimus, millal üha enam töötajaid lahkub erasektorisse tasuvamatele kohtadele
18.08.2021
Mis juhtus Jaama tänava korteris enne plahvatust? Päästja sisenes akna kaudu, gaasi survevoolik oli lahti ühendatud, mees voodis teki all. Siis käis meeletu kärgatus
13.08.2021
FOTOD | Politsei: meil oli plahvatuse võimaliku toimepanijaga varasemalt kokkupuuteid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee