Poliitika

Algselt avaldatud 26.08.2021 kell 18:23.

Rahvaalgatus Kersti Kaljulaidi presidendina jätkamise toetuseks on kogunud üle 15 000 allkirja. Toetust kogub ka vastualgatus (268)

Toimetas Triinu Laan, 30. august 2021 16:19

Foto: Robin Roots

Rahvaalgatus.ee lehel kogub kiiret populaarsust toetusavaldus Kersti Kaljulaidi presidendina jätkamise suhtes.

23. augustil loodud ja 26.augustil allkirjastamiseks avanenud toetusavaldus kogus kella kuueks õhtul üle tuhande allkirja. Esmaspäevaks, mil riigikogus üritati presidenti valida, oli rahvaalgatus kogunud juba 15 700 häält.

Samal teemal

„EV presidendina on Kersti Kaljulaid on edukalt täitnud oma rolli nii võimude tasakaalustajana, põhiseadusliku korra hoidjana, kui ka riigi esindusliku funktsiooni kandjana. President Kaljulaidi juhtimisel toimus ka Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks kandideerimise kampaania, mis osutus edukaks ning on andnud ajaloolise tõuke Eesti diplomaatilisele võimekusele, tuntusele ja haardele maailmas. See on parandanud meie julgeolekupositsiooni ning ühtlasi aidanud edendada kuvandit digiriigina. Samas pole Kaljulaid presidendina olnud aktiivne ainult välispoliitikas, vaid ka näoga oma rahva poole, toetades ühiskondlikult olulisi kampaaniaid ja algatusi,“ on kirjas rahvaalgatuse lehel.

Rahvaalgatus.ee lehel on ka teine petitsioon, mis kogub allkirju, et Kersti Kaljulaidist ei saaks uuesti presidenti. „Arvestades asjaolu, et Kersti Kaljulaid ei ole suutnud hoida väärikust ja neutraalsust sisepoliitikas, ta on kahjustanud presidendi institutsiooni mainet läbi labaste pusade ja avalduste ning ta on ka välispoliitikas teinud kahju (alles viimastel päevadel läbi suhete kahjustamise Ukraina ja Gruusiaga), siis ilmselgelt ei ole ta parim valik Eesti Vabariigile,“ selgitatakse rahvaalgatus.ee lehel.

Riigikogu esmaspäevasel erakorralisel istungjärgul ei osutunud Alar Karis valituks Vabariigi Presidendi valimise esimeses voorus. Tema poolt hääletas 63 saadikut, vaja oli vähemalt 68 Riigikogu liikme toetus.

Alar Karise kandidatuuri esitasid Eesti Keskerakonna fraktsiooni ja Eesti Reformierakonna fraktsiooni 59 saadikut.

Hääletamisest võttis osa 79 Riigikogu liiget, ristiga märgistamata hääletamissedeleid oli 16.

Samal teemal

26.07.2021
Ossinovski: Reformierakond jättis Kersti Kaljulaidi maha nagu Joe Biden Afganistani
26.07.2021
RIIGIKOGU PÕRUB? Sotsid ja Isamaa jätavad presidendihääletuse vabaks. Karise šansid on napid
26.07.2021
ÕHTULEHT PAKUB LAHENDUSI! Kuidas valida presidenti selliselt, et kõik oleksid enam-vähem rahul
22.07.2021
Keskerakond plaanib viia presidendi otsevalimiste eelnõu riigikokku