Poliitika

Keskerakond ja Reformierakond said kokku Alar Karise presidendikandidaadiks nimetamise allkirjad (9)

Toimetas Triinu Laan, 26. august 2021 13:06

Alar Karis

Foto: Aldo Luud

Riigikogu Keskfraktsiooni kõik 25 saadikut andsid allkirja Alar Karise esitamiseks presidendikandidaadiks.

 Fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid andis sellest teada sotsiaalmeedias.

Samal teemal

Presidendi valimiseks parlamendis on vaja vähemalt 68 häält. Koalitsioonierakondadel, Keskerakonnal ja Reformierakonnal, on kokku 59 häält.

Erakond Isamaa otsustas kolmapäeval, et ei sea Alar Karise kandidatuuri üles ning 30. augustil hääletab iga fraktsiooni liige vastavalt südametunnistuse järgi.

“Meie ootused presidendile ei ole muutunud. Soovime, et president saaks valitud riigikogus. Soovime, et tema otsused tugineksid kindlatele väärtusetele ning kes näeks riigikogu ja kodanikuühiskonda laiemalt oma partneritena. President peab seisma erakondade kõrval, tasakaalustades Eesti poliitikat nii nagu seda näeb ette Eesti Põhiseadus. President on riigipea, kes ennekõike esindab väärikalt Eesti riiki ja on ühiskonna ühendaja laskmata ennast kiskuda päevapoliitilistesse kähmlustesse,“ teatas Isamaa.

Reformierakonna 34 saadikut esitavad presidendikandidaadiks Alar Karise

 Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni 34 saadikut allkirjastasid esildise Vabariigi valimiskomisjonile, millega seatakse presidendikandidaadiks Alar Karis.

Reformierakonna fraktsiooni juht Mart Võrklaev ja Keskerakonna fraktsiooni juht Jaanus Karilaid annavad fraktsioonide esildised vabariigi valimiskomisjonile üle reedel kell 10.00.

„Reformierakonna fraktsioon toetab Alar Karist presidendikandidaadina üksmeelselt. Mul on hea meel, et nii Isamaa kui Sotsiaaldemokraatide fraktsioon on jätkuvalt väljendanud soovi president Riigikogus ära valida. Loodan, et nende seast tuleb nii palju toetust, et saame uue riigipea juba esmaspäeval riigikogus valitud,“ ütles Võrklaev.

Sotsid Karist ei toeta

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ja erakonna juhatuse ühine arutelu lõppes tõdemusega, et sotsiaaldemokraatidel pole presidendivalmistel üksmeelt Alar Karise toetamise osas.

„On väga kahetsusväärne, et peaminister Kaja Kallas on taganenud oma varasemast lubadusest toetada Kersti Kaljulaidi tagasivalimist. Seetõttu ei ole meil võimalik hääletada riigikogus tänase presidendi poolt,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar. „Samuti peaks kandidaatide reas olema Marina Kaljurand, kes on samuti rahva seas üks populaarsemaid kandidaate presidendi postile.“

 Presidendi valimise esimene voor on 30. augustil kell 13 riigikogus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee