Eesti uudised

Jõhvi sõjaväelinnakusse rajatakse humoorikas ratsamonument (2)

Toimetas Triinu Laan, 25. august 2021 11:57

Naalesk Kunst OÜ (Jass Kaselaan, Art Allmägi) võidutöö „Tasakaal“

Foto: Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus

Jõhvi sõjaväelinnakut hakkab varsti ehitma ratsamonument nimega „Tasakaal“, mille autoriteks on autorid on Jass Kaselaan ja Art Allmägi osaühingust Naalesk Kunst skulptuur.

 „Mul on hea meel, et lõpuks saab meil puhtalt funktsionaalseteks ehitatud kasarmute ja laohoonete vahel olema ka silmale ja mõttele puhkust pakkuvat kunsti. Võitjaks osutunud töö laseb minu hinnangul ennast igal meie tegevusvaldkonnaga kokkupuutuval inimesel isemoodi mõista ning seoseid enda jaoks luua. Võib olla läbi selle saame paremini hoomata ka enda rolli meie iseseisvana püsimises,“ ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga.

„„Tasakaal“ eristus teistest konkursi töödest selgelt, sest julges pakkuda figuratiivset lahendust. Skulptuur mängib klassikalise heroilise ratsamonumendi mõttega, kuid lisab sinna sümpaatselt ka huumorit ja pehmeid väärtusi. Sõjaväelinnakus peaks just olema ka koht, mis meenutab, mille eest me tegelikult sõdime,“ lisas Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindaja Anneli Porri.

Kunstiteose asukohaks on Jõhvi sõjaväelinnaku peavärava lähedal staabi, sõdurikodu ja sissesõidutee läheduses asuv trasside vaba haljasala. Teos on valmimisel vaadeldav kõigile, kes sisenevad territooriumile ning teos saab olema vaadeldav ka tänavalt. 

Konkursi võitjalt tellitava teose maksumus on 63 810 eurot ilma käibemaksuta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee