PÄÄSENUD! Eile jõudsid Afganistani pagulased Fiumicino lennujaama Roomas. Kui Taliban tõesti sulges ligipääsu Kabuli lennujaama, siis ei tarvitse edaspidi nii õnnelikke inimesi enam olla.

Foto: Reuters / Scanpix
Maailm
24. august 2021 23:03

Õnnelikud jõudsid veel lennukile: Taliban kuulutas, et ei luba enam afgaanidel Kabuli lennujaama minna

LAHKUMINE 31. AUGUSTIL! USA pealuuraja käis salaja Kabulis Talibani liidri jutul

Vaevalt oli Valge Maja teisipäeval teatanud, et Afganistanist toodi viimase 24 tunni jooksul 37 USA ja 57 liitlaste lennuga ära rekordiliselt 21 600 inimest ja Euroopa Liit nentinud, et kõik nende töötajad koos perekondadega on õnnelikult kodus, kui tõelise uudispommi lõhkas Washington Post: CIA direktor William J. Burns käis esmaspäeval Kabulis kõnelemas talibite ühe juhi Abdul Ghani Baradariga. See oli president Bideni administratsiooni kõrge ametniku esimene näost näkku kohtumine talibitega pärast seda, kui nood vallutasid augusti keskel Kabuli. Taliban teatas pärast kohtumist, et nad ei nõustu liitlasevägede lahkumistähtaja pikendamisega üle 31. augusti ja sulgeb Afganistani kodanikele pääsu lennujaama.

Võimalust ikkagi pikendada liitlasvägede kohalolu ja muid Afganistaniga seotud küsimusi arutasid teisipäeva pärastlõunal virtuaalsel tippkohtumisel rikaste lääneriikide ühenduse G7 liidrid. Kohtumisel ajakirjanikega ütles USA kaitseministeeriumi pressiesindaja John Kirby, et Ühendriikide üksused võivad lahkuda Afganistanist juba mõne päeva pärast. Ka president Joe Bidene andnud järele oma liitlaste palvetele: me lahkume 31. augustiks. William J. Burns oli oma käigust andnud ülevaate kinnisel kohtumisel USA Kongressis, kuid ajakirjandusele sellest midagi rohkemat ei öeldud.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99