SÖÖGIKS JA MÜÜGIKS: „Puravikke on väga palju metsas. Kukeseeni vähe. Kuiv oli liiga kaua. Riisikad alles tulevad,“ selgitab olukorda Lõuna-Eestis seeneline Liilia, kes käib seeni korjamas Põlva ja Võru kandis.

Foto: Erakogu
Kristjan Väli 25. august 2021 10:34

Rahvakalendri järgi on 24. august pärtlipäev, mis tähendab sügise algust. Samuti märkivat see soodsat aega metsa seenele minekuks. Kas tänavune soe juulikuu tappis lootuse heaks saagiks või tasub ikkagi võtta suund metsa ja valvas pilk maha suunata?

Seenel käimine on siinsete elanike jaoks kohati lausa püha tegevus ja häid korjekohti naljalt välja ei anta. Küll aga maalib üldise pildi seeneliste uhkus ja edevus sotsisaalmeedias. Nimelt postitatakse Facebooki „Seenehuviliste“ gruppi rohkelt fotosid oma seenekorvidest. Tuleb välja, et metsa tasub minna küll, ent ainult juhul, kui tead õiget kohta. Enamjaolt paistab, et seeni võib praegusel ajal leida Lääne-Virumaalt, Võrumaalt, Põlvamaalt, Kesk-Eestist ja Tallinna ümbrusest. Ka Vormsi saarelt on üks seeneline korjanud uhke riisikasaagi. Seevastu tõdeb üks „Seenehuviliste“ grupi liige, et Pärnumaal on olukord kehv: mets on tühi.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99