Maailm

Venemaal vedeles võitlusvalmis tank prügihunnikus  (2)

Tõnis Erilaid, 24. august 2021 17:19
Foto: Facebook

Volgogradis oli linnaservas endise Beketovka lennuvälja lähedal hulkunud noormees imestunud, kui leidis ümberringi vedeleva prügi keskelt tanki T-90 (pildil), mis tema meelest oli täiesti lahinguvalmis.

Noormehe kutsel kohale sõitnud ajakirjanikud ütlesid, et tank oli tolmuga kaetud ja näis rohtu kasvanud ehk siis juba pikalt seisnud ja sõjameeste poolt unustatud, kirjutab Novaja Gazeta.

„Mingit valvet selle juures polnud. Lahtistes varustuskastides lebasid tööriistad ja väiksemad varuosad kiirremondi tarvis. Vandaalid polnud tankil kallal käinud – sihikute ja periskoobi optika oli puruks tagumata. Metallivargad polnud minema viinud puksiirtrossigi,“ kirjeldab internetiportaal Defence-blog.com.

Foto: Facebook

Lõuna sõjaväeringkonna staabist väideti, et keegi polnud tanki prügiväljale unustanud. „See konkreetne T90A treenis foorumiks „Armija-2021“, kus pidi tantsima valssi. Teised tankid toodi sealt juba ära, see masin jäi viimaseks vedada,“ väideti staabist ja omavahelises jutus lisati, et tanki pidid valvama tšetšeenidest kutsealused, kes aga parajasti ajakirjanike visiidi ajal läinud kambaga mošeesse namaz'i, palvetundi, pidama. Ajakirjanikud seda hästi ei uskunud. Neil oli kulunud tunde tanki juurde jõudmiseks ja järelikult pidanuksid tšetšeenid ikka väga pikaks ajaks oma tunnimehekohustused hooletusse jätma.

Kohe pärast ajakirjanike telefonikõnet veetud tank minema, teatab Novaja Gazeta. Defence-blog.com lisab uudisele, et T90 on kolmanda generatsiooni tank, mis võeti teenistusse 1993. aastast. Seda toodetakse Nižni Tagilis. A-variant on täiustatud mootoriga modifikatsioon.