Krimi

Kaks sularahaautomaati õhkinud kurjategijad jäävad trellide taha (3)

Toimetas Hindrek Pärg, 24. august 2021 15:17

Auk Aravete poes, kus varem oli sularahaautomaat, mille kurjategijad õhkisid.

Foto: Aldo Luud

Teisipäeval karistas kohus kaht Moldova kodanikku, kes 2018. aastal õhkisid Eestis kaks sularahaautomaati.

Pärnu maakohus tunnistas täna kokkuleppemenetluse korras süüdi ja karistas kahte 34aastast meest ühe aasta ja ühe kuu pikkuse vangistusega. Lisaks kehtestati kurjategijatele Eestist väljasaatmine koos sissesõidukeeluga kümneks aastaks.

Samal teemal

Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juhi Nils Sempelsoni sõnul tegi politsei kuriteo toime pannud mehed kindlaks nii sündmuskohalt kogutud tõendite kui ka rahvusvahelise koostöö abil. „Kogusime tõendeid sündmuspaigalt, kuulasime üle tunnistajaid, vaatasime läbi erinevate turvakaamerate salvestisi, uurisime mitmeid piiriületusi nii Eestis kui ka mujal riikides, määrasime ekspertiise ja vahetasime infot välispartneritega. Saadud infot kontrollides, analüüsides ja kildhaaval kokku pannes jõudsime nende kahe meheni,“ rääkis Sempelson.

Tema sõnul on viimastel aastatel teistegi sarnaste juhtumite puhul politsei kurjategijad üldjuhul kindlaks teinud ja tabanud. „See võiks olla selge märk, et Eestisse ei ole mõtet sularahaautomaate röövima tulla,“  lisas Sempelson.

2018. aasta 5. märtsi öösel proovisid kaks meest õhkida Suure-Jaani Konsumi kaupluse välisseinas asuvat sularahaautomaati, et varastada selles olev raha. Varguskatse ebaõnnestus, sest plahvatust ei toimunud. Mehed põgenesid Lätti.

Samad mehed õhkisid 2018. aasta 16. mai öösel Aravete alevikus asuva Meie toidupoe sularahaautomaadi. Plahvatuse tagajärjel avanes sularahaautomaat, millest õnnestus varastada 41 420 eurot. Mehed põgenesid taas Lätti.

Kurjategijad kuulutati rahvusvaheliselt tagaotsitavateks ning väljastati vahistamismäärus. Koostöös välispartneritega tabati mehed 2020. aastal Ukrainast. Ukraina andis süüdistatavad Eestile välja 2021. aasta 29. mail.

„Sularahaautomaatide õhkimises süüdistatavate tabamine oli suuresti eduka rahvusvahelise koostöö tulemus, tänu millele saime tagada süüdlaste üle kohtumõistmise Eestis,“ ütles prokurör Teeli Mägi.

Kohus rahuldas kõigi kannatanute tsiviilhagid täies ulatuses. Kohtuotsus ei ole jõustunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee