Eesti uudised

Välismaalt saadud vaktsineerimistõend teeb kodumaal elu raskeks. Pettunud kodanik: „Kas pean Eestis kolmanda süsti tegema?!“ (4)

Kadri Kuulpak, 25. august 2021 10:00

MEELEHEIDE: Brüsselis vaktsineeritud Rait tunneb, et tal ei jää muud üle, kui teha Eestis kolmas kaitsesüst. Digitaalset tõendit tal enda immuunsuse kohta pole, paberit Eesti riik ei usalda.

Foto: Grete-Elisabeth Lauri

Brüsselis vaktsineeritud eesti noormees on püstihädas: kuidas küll kodumaal immuunsust tõestada? Kuna see tundub pea võimatu, kaalub ta kolmanda kaitsesüsti tegemist. „Suhtlus terviseameti ja perearstiga on olnud põgus ning ühemõtteline: välismaal tehtud vaktsiinisüstide andmeid Eesti tervise infosüsteemi ei kanta,“ räägib ta.

Rait (nimi muudetud) sai Brüsselis kaks Pfizeri vaktsiinidoosi: ühe juuni lõpus, teise juuli alguses. Sinna viis noormehe praktika ühes Euroopa Liidu institutsioonis. Täpsemalt ei soovi ta öelda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.07.2021
72aastane Vaike ei pääsenud öölaulupeole Inglismaa vaktsiinitõendiga. Kas välismaal kaitsepoogitutel ongi vähem võimalusi?
22.07.2021
Kohtade arv piiratud: mage, kui vaba rahva peole pääseb ainult piletiga!
22.07.2021
USKUMATU LUGU! 72aastane vaktsineeritud proua ei saanud Öölaulupeole, sest tal on Suurbritannia koroonapass: ma sain närvivapustuse, minuga käituti nii mõnitavalt!
19.07.2021
MASK JÄLLE ETTE! Järgmisest nädalast tuleb maski kanda taas kaubanduskeskustes, restoranides ja avalikes siseruumides, kus koroonapassi ei kontrollita