Eesti uudised

Algaval õppeaastal ei pea õpilasi enam klasside kaupa koju saatma

DISTANTSÕPE ERANDIKS? Koolijuht: „Viimased kaks aastat oli õpetaja nagu ori. Ülesandeid oli topelt, palka juurde ei saanud.“ (2)

Asso Ladva, 23. august 2021 15:11
KOOLIKORRALDUS MUUTUB: Tartu Tamme kooli direktor Vallo Reimaa ütleb, et koroonaviiruse pärast tuleb enne kooliaasta algust mõelda paljudele pisiasjadele, mis muudavad töökorralduse keerulisemaks.Foto: Reigo Teervalt

„Viimased kaks aastat oli õpetaja nagu ori. Ülesandeid oli topelt, palka juurde ei saanud ja vastu hakata ka ei saanud, siis oleks ta maatasa tehtud. Sügisest teeb õpetaja tööd klassis ja kui viirusega kokku puutunud vaktsineerimata õpilane ei soovi ennast testida, siis tuleb tal koju jääda. Sellisel juhul vastutab tema õpetamise eest lapsevanem ja selle eest annan ma haridusministeeriumile 12 punkti,“ ütleb Tartu Tamme kooli direktor Vallo Reimaa augusti keskel jõudnud juhiste kohta.

Et sügisel saaks kooliaasta alata nagu vanasti, aga mitte jälle arvuti vahendusel, siis ühe lähikontaktse pärast enam klasside ja koolide kaupa laste koju kupatamist ei tule. 15. augustil haridusministeeriumist läkitatud juhised sätestavad haridusasutustele algavaks õppeaastaks esmapilgul keerulise süsteemi. Kuid silmas tuleb pidada, et hariduse erandlik karantiinisüsteem kehtib vaid siis, kui haige või lähikontaktsega on kokku puututud koolis – kui haigestunud on pereliige, siis tuleb eneseisolatsiooni jääda kogu perekonnal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.08.2021
VIDEO | Koolide laussulgemist püütakse uuel õppeaastal vältida, vaktsineerimata õpilastele erandeid ei tehta
03.08.2021
INFOSULG! Pahased lapsevanemad tahavad teada: kas eelkool toimub ikka klassiruumis? Veebis pole sellel mingit mõtet!
29.07.2021
NALJAD, KATSED, VIDEOD! Õpetajageeniga Joana: „Vahepeal mõtlen, et õpilastel on veidikene kopp ees, et ma kogu aeg skeemitan ja leiutan.“