Eesti uudised

Prokuratuur ei hakka uurima terviseameti külmlao riket. Riigisekretär Taimar Peterkop: „Lollus pole karistatav.“ (201)

Toimetas Marvel Riik, 23. august 2021 13:25

Terviseamet

Foto: Erki Pärnaku

„Tutvusime raportiga ning viiteid kuriteole me ei leidnud,“ teatas Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Marie Aava, viidates riigisekretäri juhitud uurimiskomisjoni raportile terviseameti külmlao rikke kohta.

„Vaatamata sellele, et tellijale pole väljastatud infot IT-süsteemides teavituse muudatuse teinud konto või inimese kohta, ei viita aruandes miski sellele, et süsteemidesse oleks sekkutud ebaseaduslikult. Kriminaalmenetluse alustamiseks peab ilmnema põhjendatud kuriteokahtlus. Seadus ei luba alustada kriminaalmenetlust selleks, et otsida kuriteotunnuseid. Sel põhjusel prokuratuur kriminaalmenetlust ei alusta,“ täpsustas Aava prokuratuuri seisukohta.

Riigisekretär Taimar Peterkop rääkis esmaspäeval riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonis, et tema koos teiste asjaosalistega nägi kõne alla võiks tulla karistusseadustiku paragrahv, mis räägib usalduse kuritarvitamisest. Samas nentis Peterkop, et lollus pole karistatav.

Karistusseadustiku järgi mõeldakse usalduse kuritarvitamise all järgmist: „Seadusest või tehingust tuleneva teise isiku vara käsutamise või teisele isikule kohustuse võtmise õiguse ebaseadusliku ärakasutamise eest või teise isiku varaliste huvide järgimise kohustuse rikkumise eest, kui sellega on tekitatud suur varaline kahju.“

Samal teemal

23.08.2021
KOBARKÄKK! Reinsalu: kus on kindlus, et inimestele ei ole nelja aasta jooksul mingit sodi süstitud? Kiik: ravimite järelevalve Eestis on karm ja range!
22.08.2021
Helir-Valdor Seederile ei manustatud terviseameti külmladudes hoiustatud vaktsiini
21.08.2021
Strandberg „Keskpäevatunnis“: külmlaos võisid halvaks minna ka koroonavaktsiinid. Terviseamet koguneb saates kerkinud kahtlust arutama!
19.08.2021
KÜLMLAO KAHJUDE VAIDLUS UMMIKUS! Üllar Lanno: kohtus selgub, kas õigus oli terviseametil või kindlustusandjal