Liina Kersna

Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti Ekspress 21. august 2021 14:11

Kaks asekantslerit, osakonnajuhataja, personalijuht, peaekspert ja ka mitmed teised haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) töötajad kas on juba saanud või saavad lähiajal tööst priiks.

Hundipassiga töötajad räägivad, et kompetentsi on neil küllaga, kuid probleem on minister Liina Kersnas ja tema isiklikus suhtumises neisse. Kriitika kõlab nii: minister käib ja paugutab uksi, inimliku suhtumise asemel turtsub ja vabaneb neist, kes talle ei meeldi. Kersna aga pareerib: tema suhtumine töötajatesse on „töine” ning koondada on vaja, et ministeeriumis oleks juhtimine selgem, mistõttu on ametikohti vahetanud, vallandatud või lahkunud juba kantsler Mart Laidmets, personalijuht Kristi Mikiver, alus- ja põhihariduse osakonna peaekspert Imbi Henno.

Refereeritud loo täistekst Eesti Ekspressis.

Kommentaarid  (188)

Juku 23. august 2021 10:45
Neid haridusamtenikke on ka mujal hulgi ja suurtes kogustes. Näiteks ,millega tegelevad Tallinna haridusametnikud jne. ? Kui palju neid on kokku üle väikese Eesti?
Augeiase tallide 22. august 2021 12:39
koristamise aeg - ju on "hunnikud" kõrgeks kasvanud. Kas seejuures (taas) kellegi isiklik "eesmärk", nö oma käe järgi seadmiseks või on ses tuulutamises asja tundvaid vastava hariduse ja töökogemusega inimesi ka... Et peatne uus kooliaasta ja edaspidine koolitöö sujuda saaks. Lõputuid tamkakäike on tehtud, küll õpetajate palgatõusu arvel, küll rohkete projektijuhtide "toel" - need aga ainult selleks korraks, uue raha saamise nimel.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS