Maailm

EI JÄÄNUDKI KINNI: kuulus kaubalaev Ever Given sõitis taas läbi Suessi kanali, kus see eelmine kord paksu pahandust tekitas (14)

Ohtuleht.ee, 21. august 2021 10:59
Foto: Reuters/ Scanpix

Mäletad veel kuulsat kaubalaeva nimega Ever Given, mis märtsis maailmakaubanduses paraja prohmaka korraldas, kui see pikaks ajaks Suessi kanalisse kinni jäi? Kaubalaev sõitis nüüd taas läbi kanali ja oh imet, seekord ei jäänudki ta sinna ristipõiki kinni!

Ever Given oli teel Vahemerelt Punasele merele koos teiste kaubalaevade konvoiga. Laeva saatsid 193 kilomeetri pikkuses kanalis kaks puksiirlaeva ja kanalit haldavad vanemametnikud Laev käis kaupa Euroopas maha laadimas ja on nüüd teel Aasiasse.

Märtsis jäi massiivne kaubaalus Suessi kanalisse kuueks päevaks kinni, massiivse päästeoperatsiooniga saadi laev jälle liikuma, kuid selle käigus sai surma üks inimene. Seejärel jäi laev veel kolmeks kuuks kanalisse seisma, kuna Egiptus nõudis laeva omanikelt kopsakat trahvisummat. Lõpuks jõudsid nad kompensatsiooni osas kompromissile.

Ever Given on üks maailma suurimaid konteinerlaevu. Laev vedas 18 300 konteinerit Rotterdami, Felixstowe’i ja Hamburgi ning on nüüd teel Hiinasse.

400 meetri pikkune laev jäi kõva tuule tõttu Suessi kanalisse kinni 23. märtsil ning blokeeris sadu teisi kaubalaevu, tekitades ülemaailmses kaubanduses paraja segaduse.

Laeva jaapanlasest omanik pidi kanali omanikule, ehk Egiptuse riigile kompenseerima päästeoperatsiooni, kanali kahjustamise ja teiste kaotuste eest 550 miljonit dollarit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee