Maailm

Taasiseseisvumise 30. aastapäeva puhul saabub Eestile palju õnnesoove ka välismaalt (3)

Toimetas Aare Kartau, 20. august 2021 15:16

Eestile soovitakse kamaluga õnne.

Foto: Martin Ahven

Täna tähistab Eesti Vabariik iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva. Tähtsa päeva puhul on meile laekunud ka palju õnnitlusi välismaalt.

Läti president Egils Levits õnnitles kõiki eestlasi ja märkis, et neil päevadel tähistatakse kolme kümnendi möödumist ajast, mil naasti rahvusvahelisele areenile. Läti välisministeerium ja välisminister Edgars Rinkēvičs saatsid Eestile soojad tervitused. Politoloog Veiko Spolitis tõdes, et terve põlvkond eestlasi on sündinud vabas maailmas – riigis, mis kuulub õigusega Eesti poegadele ja tütardele.

Leedu riigipea Gitanas Nauseda õnnitles samuti kõiki Eesti inimesi iseseisvuse taastamise 30. aastapäeval. Tema sõnul taastati see käsikäes. Leedu valitsus saatis õnnitlused kogu rahva eest ja peaminister Ingrida Šimonyte tõdes, et Eesti saavutused viimase 30 aasta jooksul on inspireerinud paljusid riike. Õnnesoove läkitas ka parlamendi spiiker Viktorija Cmilyte-Nielsen ja välisministeerium.

Soome president Sauli Niinistö nimetas meid kalliteks naabriteks ja saatis iseseisvuse taastamise puhul oma õnnesoovid.

Õnnitlused saatis ka Valgevene opositsioonipoliitik Svjatlana Tsihhanovskaja. Ta märkis, et valgevenelastel on vedanud, et neil on keerulisel ajal Eesti toetus.

Islandi riigipea Guðni Th. Jóhannesson saatis läbi Twitteri meile ka omapoolse õnnitluse. Sama tegi Euroopa Parlamendi president David Sassoli, kes viibib praegu Tallinnas, Poola kaitseministeerium ja Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi.