Eesti uudised

REOVEEUURING: koroonaviirus levib suurtes asulates (12)

Toimetas Marvel Riik, 20. august 2021 13:54

Reoveeuuringu värske kaardistus koroonaviiruse levikust.

Foto: Tartu ülikool

Värske reoveeuuring näitab, et koroonaviirus on nädalaga üle Eesti ühtlasemalt laiali läinud. Kaardil pole ühtegi väga suure viirusekogusega asulat, samas on vähemaks jäänud väikese viirusekogusega kohti, teatab Tartu ülikool pressiteates. 

„Tulemustest näeme, et viirus levib hoogsamalt pigem suuremates asulates. Väiksemates kohtades on olukord paljuski veel rahulik,” selgitas Tartu ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson, kes reoveeuuringut juhib. Tensoni sõnul on Eesti keskmist olukorda iseloomustava indeksiga võrreldes koroonaviiruse kogus mõnevõrra suurem Harjumaal ja Lõuna-Eestis. Sel nädalal võeti reoveeproove peale suuremate asulate ka väiksematest kohtadest, kokku 60 kohast.

Reoveeproove kogutakse iga nädala alguses kõigis maakonnakeskustes, üle 10 000 elanikuga linnades ja vastavalt vajadusele ka väiksemates asulates. Sel nädalal võeti proove üksnes suurematest asulatest, mille proovid kajastavad ööpäeva jooksul puhastit läbinud vee olukorda ning annavad usaldusväärse pildi asula nakkustasemest.  

Uuring annab varajast infot viiruse leviku hindamiseks enne kliiniliste haigusjuhtude tuvastamist. Terviseametit teavitatakse tulemustest regulaarselt. Rohkem infot uuringu varasemate tulemuste kohta leiab SIIN.

Samal teemal

22.08.2021
Ööpäevaga lisandus 101 koroonapositiivset, nakatunutest 82,2% olid vaktsineerimata
20.08.2021
VAKTSIINIVASTASTE PÖÖRANE NÕUE: vereülekandeks kõlbab ainult vaktsineerimata doonori veri!
19.08.2021
Irja Lutsar selgitab, miks peavad maski taas hakkama kandma ka vaktsineeritud inimesed
19.08.2021
MASK JÄLLE ETTE! Järgmisest nädalast tuleb maski kanda taas kaubanduskeskustes, restoranides ja avalikes siseruumides, kus koroonapassi ei kontrollita