Hunnik tiblasid rikkus igati normaalse sünnipäeva ära.Foto: Tiit Veermäe /ETA / Õhtuleht arhiiv
Dannar Leitmaa 20. august 2021 20:56

Ühel ööl viidi Võru kesklinna suurimalt ristmikult valgusfoorid. Õhtul olid, aga hommikul enam polnud. Keegi tundmatu inimene oli kõik neli foori jalalt maha saaginud ja metallikokkuostu viinud. Miks ka mitte, kõik läks rahaks.

30 aastat pärast taasiseseisvumist käib Eesti ajakirjanduses justkui lahtised meistrivõistlused selles, et kes suudab vanameestest end suurema taasiseseisvumise arhitektina näidata. Mina sellele ei pretendeeri – kui 20. augustil 1991 Ülo Nugise haamrilöök Eesti Vabariigi taasiseseisvunuks luges, siis olin ma kõigest kaheksa aastane. Kõike ei pruugi mäletada, sest lapse mälu on lünklik, aga seda kummastavam on üha rohkem levivad magushapud nostalgiameenutused, millest kumab läbi, et 90ndad oli üks üsna ilus aeg, kus kõik jooksid sini-must-valgetega ringi ja elu oli muudatustest tiine ja üldiselt ilus. Ei olnud, 90ndate algus oli üks eriti rõve aeg - eriti lapsele, eriti Võrust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

vanem naisterahvas 25. august 2021 07:40
Nelja lapse emana, on veelgi värvikamaid meenutusi. Aga hoian need endale, muidu peetakse kibestunuks ja tänamatuks. Siiski -- olime vahel nagu ohvrid suure vabaduse ja uue riigi ehitamise tuules. Koondati (mis siis, et 4 last), tööle ei võetud üle 35 a vanuseid naisi. Olid jah need alandavad humanitaarabipakid. Kutsuti polikliinikusse järele, et oleme paljulaoselised. Pakis oli meeste pintsak ja kotike musti ploome. Ühtäkki ei hoolinud valitsejad, kes õhutasid "Maa tuleb täita lastega" lastest enam sugugi, hooliti vaid endale krahmamisest.
A. 21. august 2021 22:48
Liialdatud jutt. Olin 1991 ise 18, vaesest perest, mingeid sugulasi maal polnud ja muidugi olid asjad logadi, aga optimistlik ellusuhtumine aitas palju. Võib-olla võrulastel oli põhjust viriseda, aga minul (Tallinnast) on 1990ndate algusest head mälestused. Olid muutused ja lootused, osad ka täitusid. Süüa oli vahel vähe, aga see ei läinud eriti korda, varsti hakkas juba palju olema. Ja suva sellest magusast, oli huvitav aeg. Kaks eri lippu (lühikest aega) küll mingi probleem polnud. Tollal olid nii olevik kui ka tulevik rohkem enda teha kui täna.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS