Kommentaar

Sinimustvalged 90ndad (ja eriti need esimesed aastad) – üks äärmiselt rõve aeg (8)

LISA KOMMENTAAR

vanem naisterahvas 25. august 2021 07:40
Nelja lapse emana, on veelgi värvikamaid meenutusi. Aga hoian need endale, muidu peetakse kibestunuks ja tänamatuks. Siiski -- olime vahel nagu ohvrid suure vabaduse ja uue riigi ehitamise tuules. Koondati (mis siis, et 4 last), tööle ei võetud üle 35 a vanuseid naisi. Olid jah need alandavad humanitaarabipakid. Kutsuti polikliinikusse järele, et oleme paljulaoselised. Pakis oli meeste pintsak ja kotike musti ploome. Ühtäkki ei hoolinud valitsejad, kes õhutasid "Maa tuleb täita lastega" lastest enam sugugi, hooliti vaid endale krahmamisest.
A. 21. august 2021 22:48
Liialdatud jutt. Olin 1991 ise 18, vaesest perest, mingeid sugulasi maal polnud ja muidugi olid asjad logadi, aga optimistlik ellusuhtumine aitas palju. Võib-olla võrulastel oli põhjust viriseda, aga minul (Tallinnast) on 1990ndate algusest head mälestused. Olid muutused ja lootused, osad ka täitusid. Süüa oli vahel vähe, aga see ei läinud eriti korda, varsti hakkas juba palju olema. Ja suva sellest magusast, oli huvitav aeg. Kaks eri lippu (lühikest aega) küll mingi probleem polnud. Tollal olid nii olevik kui ka tulevik rohkem enda teha kui täna.
Uku 21. august 2021 19:32
Mäletan seda, et 92-93 teenisin aega Kuperjanovi ÜJPs ja kuidas meid alguses kohalike poolt mõnitati. Nojah, olime ju sinistes töötunkedes ja hallides barettides alguses, rivis,ei lubatud provokatsioonidele alluda. Vene sõjaväe "tegijad" jutu järgi olid kõige hullemad. Sügiseks olid suud kinni, pigem kõnniti tänaval kaarega mööda ja nii jäi. Milles meie siis süüdi olime, mida ilkuda, mis teie enditega seal vene kroonus tegelikult tehti? Ei olnud just ilus aeg jah. Ja võrulastest ka head mälestust ei jäänud.
ka eksvõrukas 20. august 2021 21:13
Olen sinust poole vanem, ja mäletan neist aegadest täpselt sama ,mis sinagi. Igasugu usuorganistsioone ja humanitaarabi, pätikampa ja Dadegit, seda Katit, veel ühte tüdrukut Dadegi kambast, kes muidu oli täitsa tavaline, aga ta liikus ringi pättidega, oli vist minuvanune. Mäletan esimesi kaltsukaid ja müüjate kurtmist ,et varastatakse pidevalt. Olin mitu aastat töötu, tean ka seda elu...oi jah...ei olnud ilus
PT 20. august 2021 18:13
Ei olnud jah kuigi tore. Mäletan samuti vaesust ja kuritegevust - mõlemat oli riigis objektiivselt, statistiliselt rohkem kui praegu. Aga mis sest ikka enam arutada. Tulevik on tähtsam kui minevik.
Praegune aeg 20. august 2021 16:28
on rõve ja kisub veel rõvedamaks. Selle kõrval oli 90-ndate algus huvitav ja lootusrikas. Praegune aga masendav ja tulevik on tume.
uudu 21. august 2021 00:38
Las ma arvan, oled alkoholilembeline töötu noor?
v 20. august 2021 13:33
Siis oli rõve aeg kuid nüüd läheb samuti aina rõvedamaks sest poliitikud ja ettevõtjad on õppinud rohkem omakasuks kõike pöörama ja tavainimene on unustatud.