Foto: Scanpix
Ohtuleht.ee 19. august 2021 23:23

Washingtonis asuvale Kapitooliumile tehti neljapäeva õhtul pommiähvardus. Ähvardaja alistus pärast tunde kestnud vastasseisu.

Kahtlane sõiduk parkis juba neljapäeva hommikul Kongressi raamatukogu ees. Politseinikud said vihje, et sõidukis on lõhkeainet. Kongressi raamatukogu ja Senati büroohoone evakueeriti. Kahtlusalune on praeguseks vahi alla võetud.

Kahtlustatav, Põhja-Carolinast pärit Floyd Ray Rosberry, tegi ühismeedias otseülekannet oma pikapist, süüdistades ja rünnates selles president Joe Bidenit ja demokraate. Ta ähvardas revolutsiooni tekkimist ja kritiseeris ka USA valitsust läbikukkunud poliitika üle Afganistanis. Rosberry nõudis muuhulgas võimalust rääkida Bideni endagagi.

Mees tegi ka pommiähvarduse. FBI saatis sündmuskohale läbirääkijad. Ta vahistati pärast viit tundi vastasseisu. FBI ja kohalikud politseiuurijad otsisid läbi ka tema kodu.

Ameerika Ühendriikide Kapitooliumi (USCP) juht Thomas Manger ütles, et Roseberry peres oli hiljuti üks pereliige surnud. Uurijad suhtlesid tema lähedastega.