Eesti uudised

Reformierakonna fraktsioon toetab Karist presidendikandidaadina, Keskerakond otsustab pühapäevaks, keda nad toetavad (35)

Ohtuleht.ee, 19. august 2021 16:47

Alar Karis

Foto: Aldo Luud

Reformierakonna fraktsioon, kes kohtus neljapäeval presidendikandidaadiks pürgiva Alar Karisega, on valmis teda presidendikandidaadina toetama, ütles ERR-ile fraktsiooni esimees Mart Võrklaev.

„Hetketunnetus fraktsiooni poolt on see, et Karis jättis hea mulje ja Reformierakond oleks valmis teda presidendikandidaadina toetama. Lõpliku otsuse presidendikandidaadi osas teeb põhikirja järgi ikkagi erakonna juhatus,“ ütles Võrklaev.

Samal teemal

Võrklaeva sõnul toimus poolteist tundi sisukat vestlust ning esitati küsimusi, kuid Karisele endale fraktsioon midagi ei lubanud. „Alar Karis konkreetset teadmist, et mis on Reformierakonna tunnetus, kaasa ei saanud,“ ütles ta.

Enne kui Reformierakonna juhatus Karise toetamist arutab, soovitakse Võrklaeva sõnul teada, mida arvavad tema kandidatuurist ülejäänud parlamendierakonnad, eriti koalitsioonipartneri Keskerakonna fraktsioon, kellega Karis kohtus neljapäeva pärastlõunal.

Karise ja Keskerakonna kohtumise tulemuseks on see, et Keskerakonna fraktsioon koguneb uuesti laupäeval kell 17 ja seejärel tehakse ettepanek Keskerakonna volikogule, kas toetatakse Karist või Tarmo Soomeret, ütles ERR-ile fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Keskerakonna volikogu koguneb pühapäeval kell 12 ja siis saab teatavaks, kes on ametlikult Keskerakonna presidendikandidaat, lisas Karilaid.

Karilaiu sõnul jättis Karis fraktsiooni liikmetele väga hea mulje, kuid erinevalt Reformierakonnast siiski veel otsust välja ei öelda.

„Me peame tegutsema sünkroonis teiste erakondadega. Me teame, et Isamaa ja sotsiaaldemokraadid kogunevad küll alles esmaspäeval, aga Keskerakonna esimehel Jüri Ratasel on võimalus suhelda tihedalt erakondade juhtidega ja kaaluda, millisele kandidaadile on võimalus saada suurem poliitiline toetuspind,“ sõnas Karilaid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee